Festyny rodzinne w Gminie Grębocice

0
579

Ponad tydzień temu (28 czerwca) rozpoczęły się wakacje. Dzieci i młodzież mają, więc teraz dużo wolnego czasu i mogą cieszyć się brakiem obowiązków szkolnych. Rozpocząć ten miły okres można było w różny sposób. W Głogowie w ramach rozpoczęcia wakacji odbył się koncert w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday pod hasłem “Muzyczne rozpoczęcie wakacji”. Hucznie rozpoczęto wakacje także w Gminie Grębocice. Dzieci miały okazje bawić się na pikniku w Krzydłowicach oraz na pikniku rodzinnym w Rzeczycy.

Od ponad tygodnia (od 28 czerwca) trwają wakacje. Dla dzieci i młodzieży to wesoły i beztroski czas, dlatego warto było go hucznie rozpocząć. W Głogowie w ramach rozpoczęcia wakacji odbył się koncert w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday. Natomiast dziecięcym piknikiem w Krzydłowicach dzieci z Gminy Grębocice rozpoczęły czas beztroskiej zabawy i odpoczynku, czyli wakacji. Podczas imprezy dzieci mogły liczyć na wiele zabaw tanecznych i konkurencji sportowych. Nie zabrakło również atrakcji, jakie przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna z Krzydłowic. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek, kiełbaski z grilla i inne niespodzianki. W czasie pikniku został także rozstrzygnięty konkurs na “Fantazyjne nakrycie głowy”. W konkursie tym pierwsze miejsce zdobyła Nikola Mazur. Na drugim miejscu znalazła się Klaudia Żelazna, a trzecie miejsce zajął Maciej Czyżewski. Dodatkowo wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami.

Wakacje to także czas, kiedy częściej niż zwykle można spędzać czas w rodzinnym gronie. To właśnie w czasie wakacji jest czas żeby wybrać się na wspólny wyjazd, czy wspólną zabawę. W ostatnim czasie okazje do zabawy miały dzieci w miejscowości Rzeczyce. Dzieci po raz kolejny miały okazję do zabawy – tym razem na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę. Świętowanie rodzinnego dnia miało miejsce w ubiegły piątek (5 lipca) przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Rzeczycach. Na pikniku rodzinnym nie zabrakło konkursów, zabaw tanecznych. Do wspólnej zabawy włączyli się rodzice i opiekunowie. Każdy z biorących udział w konkurencjach został nagrodzony. Zwieńczeniem było wspólne grillowanie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.