Zawody sportowo – pożarnicze w Gminie Grębocice

0
607

W ubiegłą sobotę (30 czerwca) na terenie Gminy Grębocice odbyły się zawody sportowo – pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Grębocice. Rywalizacja odbyła się na boisku w Obiszowie. W zawodach wystartowało siedem drużyn męskich (grupa A), dwie drużyny kobieca (grupa C) oraz dwie młodzieżowe drużyny chłopięce i trzy drużyny dziewcząt. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy oraz ćwiczenia bojowe. Ostatecznie górą okazały się Ochotnicza Straż Pożarna z Kwielic oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Rzeczycy.

W ubiegłą sobotę (30 czerwca) na boisku w Obiszowie (Gmina Grębocice) odbyły się zawody sportowo – pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Grębocice. Strażacy rywalizowali ze sobą w biegach sztafetowych oraz ćwiczeniach bojowych. W zawodach wzięło udział siedem drużyn męskich, dwie drużyny kobiece oraz dwie młodzieżowe drużyny chłopięce i trzy młodzieżowe drużyny dziewcząt. Ostatecznie w grupie A (drużyny męskie) najlepsza okazała się drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kwielic. Na drugim miejscu znaleźli się strażacy z Obiszowa, a na trzecim z Grębocic. W rywalizacji w grupie C (drużyny kobiece) lepsza okazała się drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Kwielic. Ze strażaczkami z Kwielic rywalizowały kobiety z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeczyc. Wśród młodzieżowych drużyn chłopięcych najlepsi okazali się młodzi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycach. Na drugim miejscu uplasowała się Ochotnicza Straż Pożarna z Szymocin. Pierwsze miejsce wśród młodzieżowych drużyn dziewcząt wywalczyły dziewczyny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycach. Na drugim miejscu znalazły się dziewczyny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębocicach. Trzecie miejsce zajęły młode strażaczki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymocinach. Ostatecznie najlepszymi okazały się drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kwielic i z Rzeczycy. Drużyna z Kwielic okazała się najlepsza zarówno w klasyfikacji drużyn męskich, jak i kobiecych. Natomiast Rzeczyca zwyciężyła w kategorii drużyn młodzieżowych.

Warto nadmienić, iż pomiędzy drużynami w grupie A, które zajęły miejsca na podium, toczyła się niezwykle zacięta rywalizacja. O końcowym wyniku zadecydowały setne sekundy. Wszystkie jednostki uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy i pamiątkowe puchary. Drużyny męskie: Ochotnicza Straż Pożarna w Kwielicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Grębocicach oraz kobieca Ochotnicza Straż Pożarna w Kwielicach i MDP chłopców i dziewcząt z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy będą reprezentować Gminę Grębocice na zawodach sportowo – pożarniczych powiatu polkowickiego, które odbędą się w Gminie Chocianów 15 września bieżącego roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.