Zamknięty przejazd kolejowy przy ulicy Żarkowskiej

0
543

Wczoraj (4 lipca) informowaliśmy o remoncie wiaduktu przy ulicy Rudnowskiej oraz o budowie alternatywnej drogi poprzez połączenie ulicy Żarkowskiej z ulicą Henryka Głogowskiego. Inwestycje te są konieczne z uwagi na firmę Famabą, która będzie korzystać z tych dróg. Jednak mieszkańcy Głogowa będą musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami na drodze. Od dzisiaj (5 lipca) do 17 lipca nastąpi zamknięcie ruchu drogowego na przejeździe kolejowym usytuowanym na ulicy Żarkowskiej w Głogowie.

W Głogowie rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji. Tym razem będzie to budowa ulicy Żarkowskiej. Inwestycja ta jest konieczna żeby zapewnić dobrą komunikacje między firmą Famaba, a Głogowem. – Planujemy zrealizować remont, a właściwie budowę ulicy Żarkowskiej. Tam fragment drogi jest, natomiast my chcemy od przejazdu kolejowego połączyć tą cześć Głogowa z ulicą Henryka Głogowskiego. Tutaj mamy na względzie dobre i bezpieczne przemieszczanie się mieszkańców osiedla Piastów, Krzepów, Nosociece i Widziszów. Jest także drugi powód. Wiemy, że w każdej chwili może być wyłączony z ruchu wiadukt przy ulicy Rudowskiej. Stąd też chcemy jak najszybciej przygotować alternatywną drogę na pojazdów przewożących towar z Famaby. Tak, aby ten zakład nie miał problemów z komunikacją. Powinniśmy w Głogowie wszystko robić, aby tej firmie umożliwić jak najlepsze funkcjonowanie. Jest to drugi pod względem wielkości zatrudnienia zakład produkcyjny w Głogowie. Zatrudnia on około 300 osób. To jest dobra firma warto, więc z naszej stronie zrobić wszystko, aby mogła bez przeszkód funkcjonować w Głogowie – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa. Aktualnie trwają tam prace na przejeździe kolejowym. Mieszkańcy Głogowa muszą liczyć się z utrudnieniami, bo od dzisiaj (5 lipca) przejazd kolejowy w tym miejscu będzie nieczynny. – Jak informuje wykonawca, w związku z prowadzonymi robotami remontowymi w dniach od 5 do 17 lipca 2013 roku nastąpi zamknięcie ruchu drogowego na przejeździe kolejowym usytuowanym na ulicy Żarkowskiej w Głogowie. Przypominamy, że przejazd łączy ulice Rudnowską z ulicą Henryka Głogowskiego – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Inwestycja będzie kosztować Gminę Miejska Głogów około 1,5 miliona złotych. Droga ma być gotowa do listopada bieżącego roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.