Nastolatek podpalał śmietniki i uszkodził altany

0
347

Policjanci Referatu do spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie ustalili długą listę wyczynów pewnego 16 – letniego mieszkańca Głogowa. Nastolatek dopuścił się aż 39 czynów karalnych między innymi podpalanie boksów i kontenerów na śmieci i uszkodzenie altanek ogrodowych. Części z tych czynów dopuścił się sam. Część zrobił wspólnie z 24 – letnim mieszkańcem Głogowa. Informacja o wyczynach 16 – letniego mieszkańca Głogowa trafiła do sądu dla nieletnich. Natomiast 24 – letni mężczyzna będzie za swoje czyny odpowiadać karnie.

16 – letni mieszkaniec Głogowa jest postacią dobrze znaną policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Młody mężczyzna już niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Policjanci Referatu do spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie ustalili długą listę wyczynów 16 – latka. Wszystkich dopuścił się od kwietnia bieżącego roku. – 16 – latek jest podejrzany między innymi o podpalenie boksów i kontenerów na śmieci. W tym przypadku straty, jakie wywołał to ponad 19 tysięcy złotych. Było to działanie wyjątkowo bezmyślne i 16 – latek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić motywów swojego postępowania – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jednak to nie koniec zarzutów 16 – letniego mieszkańca Głogowa. Działając wspólnie z dorosłym 24 – letnim mieszkańcem Głogowa uszkodzili trzydzieści sześć altanek ogrodowych i piwnic na terenie Głogowa. – Jego pełnoletni kolega usłyszał już w dużej części zarzuty związane z uszkodzeniami i usiłowaniami włamań. Sprawa 16 –latka została przekazana do Sądu dla Nieletnich. Dorosły 24 – latek będzie za swoje czyny odpowiadał karnie – dodaje Bogdan Kaleta.

Przy okazji przypominamy, aby także w czasie wakacji zwracasz szczególną uwagę na to, czym zajmują się młodzi ludzie w wolnym czasie. Nadmiar tego wolnego czasu może doprowadzić do złych decyzji nastolatków. – Czas wakacji to często pierwszy kontakt naszych dzieci z alkoholem, narkotykami oraz innymi używkami. Pobyt z rówieśnikami, dużo wolnego czasu to wszystko sprzyja nieprzemyślanym decyzją. Zadbajmy o to, aby nasze dzieci nie wpadły w konflikt z prawem. Zwracamy się do rodziców i opiekunów dzieci z prośbą o zapewnienie im odpowiedniej opieki i zagospodarowanie wolnego czasu. Działania policyjne to tylko jeden element mający zapewnić bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. Czy uda się uniknąć niebezpieczeństw, zależy przede wszystkim od naszej rozwagi i wyobraźni dzieci – mówi Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.