Zwiedzak zabiera na wakacje w górach

0
696

Od ubiegłego piątku (28 czerwca) trwają wakacje. Wiele osób zastanawia się, więc jak spędzić wolny czas. Wybrać można się na samodzielny urlop lub na zorganizowaną wycieczkę. Takie wycieczki organizuje Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Zwiedzak. Mieszkańcy Głogowa mogą wybrać się na jednodniowe wycieczki w góry. Najbliższa odbędzie się już 20 lipca. Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Zwiedzak zabierze mieszkańców Głogowa do Czeskiego Raju.

Od niemal tygodnie trwają wakacje. Zapewne teraz wiele osób zastanawia się gdzie wybrać się na urlop i jaką formę wypoczynku wybrać. Wybór jest spory, bo można wyjechać nad morze, jezioro w góry. Można wyjechać samodzielnie lub wybrać zorganizowaną wycieczkę. Można także zdecydować, czy chcemy leżeć i opalać się, czy spędzić czas aktywnie. Propozycje wakacyjne przygotowało także Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Zwiedzak. W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjazdy w góry. Pierwszy z nich już 20 lipca (sobota). Wtedy mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje zwiedzić Czeski Raj. Jest to region turystyczny w północnych Czechach, słynący z niezwykłych formacji przyrodniczych między innymi skalne miasto i liczne skałki Jest to również najstarszy w Czechach obszar chronionego krajobrazu o powierzchni 181,5 kilometrów kwadratowych. Nazwę “Czeski Raj” nadali prawdopodobnie kuracjusze odwiedzający uzdrowisko Sedmihorky. Czeski Raj jest bardzo popularny wśród turystów (rocznie odwiedza go 300 tysięcy osób), znajdują się tutaj liczne szlaki turystyczne piesze oraz rowerowe, wieże oraz punkty widokowe. – W ramach wyjazdu odwiedzimy Boskowskie Jaskinie, przepięknie umiejscowione na skalnych słupach zamki Hruba Skala i Trosky, oraz Prachowskie Skały – mówi Bartosz Ławrowski, prezes Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak. Wyjazd odbędzie się 20 lipca z parkingu pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. Koszt wyjazdu to 65 złotych od osoby. Do ceny należy doliczyć wstępy do jaskini, parków i zamku w łącznej sumie około 200 koron czeskich. Rezerwacji miejsc można dokonać na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak ( http://www.glogow.zwiedzak.pl/?adr=118).

Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Zwiedzak zabierze także mieszkańców Głogowa trekking w Górach Kamiennych (27 lipca). Koszt wyjazdu to 50 złotych od osoby. Natomiast 3 sierpnia mieszkańcy Głogowa będą mogli wyjechać w Góry Stołowe, gdzie będzie można wejść na Szczeliniec Wielki i w Błędne Skały. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 60 złotych od osoby. Do ceny należy także doliczyć wstęp na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Łącznie 10 złotych bilety normalne i 5 złotych bilety ulgowe.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.