Kresy 2013 już dzisiaj

0
502

Dzisiaj (30 czerwca) o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert galowy XVIII Głogowskiego Przeglądu Kultury Polskiej KRESY 2013. W tym roku wystąpi 5 zespołów. Ponadto w koncercie kresowym z recitalem wystąpi Jerzy Garniewicz z Kapeli Wileńskiej. Zakończenie koncertu planowane jest na godzinę 18.00. Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenie jest: Gmina Miejska Głogów, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa, Starostwo Powiatowe we Wschowie, Starostwo Powiatowe w Nowej Soli oraz Nowosolski Dom Kultury NDK w Nowej Soli. Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

To już niemal tradycja, że w Głogowie na początku wakacji pojawia się nutka Kresów. Wszystko to za sprawą Głogowskiego Przeglądu Kultury Polskiej Kresy 2013. Przegląd w tym roku organizowany jest po raz osiemnasty. Konkursowa gala rozpocznie się już dzisiaj (30 czerwca) o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. W tym roku na scenie pojawi się pięć zespołów tanecznych i folklorystycznych. I tak na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie będzie można zobaczyć: zespół taneczny “Białe Skrzydła” z Mołodeczna na Białorusi, zespół WitaM z Mińska, kapela “Lwowska Fala” ze Lwowa na Ukrainie, zespół folklorystyczny “Swojacy” z Radwanic. W czasie koncertu dyrektor Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie wręczy nagrodę dla laureata konkursu na piosenkę kresową. Nagrodę tą otrzyma zespół folklorystyczny “Swojacy” z Radwanic. Ponadto w koncercie kresowym z recitalem wystąpi Jerzy Garniewicz z Kapeli Wileńskiej. Wstęp na koncert galowy jest bezpłatny. W ramach przeglądu kresowego wczoraj (29 czerwca) odbyły się także dwa koncerty towarzyszące zorganizowane przy współpracy powiatu nowosolskiego i wschowskiego. Koncerty odbyły się w Szlichtyngowej i Nowej Soli.

Organizatorami Głogowskiego Przeglądu Kultury Polskiej Kresy 2013 są: Gmina Miejska Głogów, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa, Starostwo Powiatowe we Wschowie, Starostwo Powiatowe w Nowej Soli oraz Nowosolski Dom Kultury NDK w Nowej Soli. Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.