Jak młodzi ludzie powinni szukać pracy?

0
612

W dzisiejszych czasach trudno o znalezienie dobrej pracy. Nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto chociaż raz posiadał status osoby bezrobotnej. Dzieje się tak nie tylko przez utrzymujące się bezrobocie, ale także przez wygórowane wymagania pracodawców i nieadekwatną płace. Szczególnie trudno na rynku pracy jest osobom młodym, które dopiero rozpoczynają swoje kariery. Z tej okazji Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie postanowił zorganizować akcję informacyjną pod nazwą “Praca dla młodych”. W najbliższy poniedziałek (1 lipca) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie udzielane będą informacje na temat zasad i możliwości podejmowania pracy.

Dosłownie za kilka dni na rynku pracy pojawi się kolejna grupa młodych ludzi. Będą to absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy w większości będą chcieli podjąć prace stałą lub dorywczą. Jednak na początku kariery zawodowej, nie posiadając żadnego poświadczenia, może być im trudno. Z pomocą przychodzi Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie, który postanowił zorganizować akcję informacyjną pod nazwą “Praca dla młodych”. Odbędzie się ona w najbliższy poniedziałek (1 lipca) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. – Głównym celem spotkania jest przybliżenie absolwentom, studentom, osobom młodym – również nieletnim oraz innym zainteresowanym, informacji na temat zasad i możliwości podejmowania pracy – mówi Witold Nietopiel z Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie młodzi ludzie będą mogli zasięgnąć informacji, których udzielać będą: Państwowa Inspekcja Pracy, EURES – oferty pracy za granicą, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzież SZANSA oraz Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie. Na holu pojawią się stoiska wystawiennicze instytucji i podmiotów działających na rzecz rynku pracy takie jak: Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie, Europejskie Służby Zatrudnienia EURES, Ochotnicze Hufce Pracy, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzież Szansa, Państwowa Inspekcja Pracy oraz agencje zatrudnienia. Wstęp wolny. Spotkanie informacyjne pod nazwą “Praca dla młodych” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie rozpoczyna się o godzinie 10.00

Przypominamy, że także w Miejskim Ośrodku Kultury w najbliższy poniedziałek (1 lipca) w godzinach od 9.00 do 11.00 odbywać się będzie rekrutacja do pracy dla młodych prowadzona przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.