Warsztaty z filmu dokumentalnego

0
704

Wczoraj (28 czerwca) oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Oznacza to, że przed dziećmi i młodzieżą dwumiesięczny odpoczynek od szkolnych ławek i obowiązków. Nadmiar wolnego czasu będzie można wykorzystać biorąc udział w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych z w ramach akcji “Lato w mieście”. Pierwsze z nich rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek (1 lipca). Młodzież i osoby dorosłe będą miały okazje wziąć udział w warsztatach z zakresu filmu dokumentalnego.

Warsztaty z zakresu filmu dokumentalnego dla młodzieży i dorosłych realizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KOD KROWA z Poznania. Warsztaty są częścią projektu edukacji kulturalnej “Laboratorium Odra”. Realizacje tego projektu opiera się na dziewiętnastodniowym rejsie barką korytem rzeki, podczas którego odwiedzonych zostanie pięć miejscowości portowych (Głogów, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Kostrzyn).
Podczas trzydniowego postoju w każdej miejscowości realizować będziemy kompleksowe warsztaty w zakresie filmu dokumentalnego. Warsztaty poprowadzi trójka uznanych i wielokrotnie nagradzanych dokumentalistów filmowych (Michał Marczak, Piotr Bernaś, Kasia Mateja). Rezultatem projektu będą trzy filmy krótkometrażowe, stanowiące ukoronowanie doświadczeń wspólnej pracy na planie filmowym.Uroczysta premiera filmów odbędzie się w Poznaniu, w Mobilnym Centrum Kultury KontenerArt, na przełomie lipca i sierpnia. Filmy zostaną wyświetlone podczas prestiżowego festiwalu DocReview na terenie całej Polski.

W Głogowie projekt “Laboratorium Odra” będzie gościł od najbliższego poniedziałku (1 lipca) do najbliższej środy (3 lipca). W tym czasie uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak tworzyć scenariusz dokumentalny, czy kompozycje obrazu. Mowa będzie także o montażu z materiałów filmowych, operatorki i rozumienie obrazu filmowego. Zajęcia będą odbywały się na nadbrzeżu Odry w pobliżu Kolegiaty. W najbliższy poniedziałek (1 lipca) zajęcia będą trwały od godziny 11.00 do 18.00. We wtorek (2 lipca) uczestnicy zajęć będą pisać scenariusz i pracować nad pierwszymi zdjęciami, dlatego zajęcia będą trwały od godziny 10.00 do 22.00 (z przerwami). W środę (3 lipca) odbywać będą się zajęcia w plenerze oraz cały materiał będzie montowany. To wszystko będzie działo się między godziną 10.00, a 20.00. Od godziny 21.00 uczestnicy warsztatów będą mieli okazje zobaczyć efekty swojej pracy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.