Nareszcie wakacje!

0
516

Dzisiaj (28 czerwca) uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zakończyli rok szkolny i tym samym rozpoczęli dwumiesięczne wakacje. Dzisiaj (28 czerwca) we wszystkich szkołach odbywało się uroczyste rozdanie świadectw i wyróżnień. My w tym radosnym dniu towarzyszyliśmy uczniom z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie. Bardzo dobra informacja jest taka, że wszyscy uczniowie otrzymali promocje do następnej klasy.

Dzisiaj (28 czerwca) oficjalnie zakończył się rok szkolny 2012/ 2013 i rozpoczęły się upragnione i zasłużone wakacje. Teraz przez dziećmi i młodzieży dwa miesiące błogiego odpoczynku od szkolnych ławek. Jednak zakończenie roku szkolnego to nie tylko przywitanie wakacji. To także okazja do podsumowania minionego roku nauki. Najlepsze podsumowanie osiągnieć ucznia widnieje na świadectwie, które dzisiaj (28 czerwca) otrzymali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. – Bardzo się cieszę, że już rozpoczynamy wakacje. Ten rok minął mi bardzo szybko, bo z dobrymi ludźmi. Na wakacje wyjeżdżam na Cypr – mówi Natalia, uczennica klasy II b z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler.- Muszę się pochwalić, bo dzisiaj wstępuje do poczty sztandarowej i przez następny rok będę nosić sztandar. A zakończenie roku szkolnego to taki czas, kiedy wszyscy się cieszą. Rok minął mi dosyć szybko i zdobyłem w miarę dobre oceny. Nie zdobyłem czerwonego paska, ale w sumie jest lepiej niż przewidywałem. Moje wakacyjne plany to najpierw wyjazd z kolegami do Chorwacji. Później spędzę czas u dziadków, a na koniec pojadę z rodzicami nad morze – mówi Wiktor, uczeń klasy II b z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler. – Rok mi minął dosyć szybko. Wzorowy nie będę, bo uzyskałem średnią 4,5. Najlepsze oceny mam z w-f i religii, ale też dobrze poszła mi matematyka i fizyka – mówi Patryk, uczeń klasy II c z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler.

Zakończenie roku szkolnego to także moment, w którym nauczyciele muszą pożegnać się z niektórymi uczniami. – Jest to taki czas pożegnać jednak wiadomo, że jednych żegnamy z większym żalem, innych z trochę mniejszym – mówi Barbara Laska, nauczycielka geografii w Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie. – Jestem niezmiernie wzruszona żegnając dzisiaj uczniów klas trzecich – mówi Wiesława Wysocka, dyrektorka Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie. Bardzo dobra informacja jest taka, że wszyscy uczniowie z Gimnazjum numer 2 otrzymało promocje do następnej klasy. – Jest to ogromny sukces nauczycieli, uczniów oraz rodziców – dodaje Wiesława Wysocka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.