Muzyczne świętowanie rozpoczęcia wakacji

0
475

Dzisiaj (28 czerwca) wreszcie nastąpiła ta chwile, na którą z niecierpliwością oczekiwało wiele uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozpoczęły się wakacje. Przed dziećmi i młodzieżą, więc dwa miesiące wolnego od szkolnych ławek. Dzisiaj (28 czerwca) z tej okazji w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday odbędzie się koncert pod hasłem “Muzyczne rozpoczęcie wakacji”.

Dzisiaj (28 czerwca) rozpoczęły się wakacje. Przed uczniami dwa miesiące błogiego lenistwa i odpoczynku od szkolnych ławek. W czasie wakacyjnych dni na pewno w Głogowie nie zabraknie atrakcji przygotowanej w dużej mierze przez Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Wszystko rozpocznie się już dzisiaj (28 czerwca). O godzinie 19.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday odbędzie się impreza pod hasłem “Muzyczne rozpoczęcie wakacji”. Na scenie Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday pojawią się takie zespoły jak: Esjal, Living on Venus oraz Fairy Tale Show. Za bile wstępu będzie trzeba zapłacić 25 złotych.

Zespół Fairy Tale Show pochodzi z Wrocławia. Gra muzykę z gatunku: rock, indie rock oraz Rock’n’Roll. Fairy Tale Show to zespół, złożony z czterech różnych osobowości. Przystojny wrzód na dupie, co to ma dwie lewe ręce, leń-altruista niosący radość światu, bębniarz toczący zażarty bój z otyłością i koks, ceniący mięso i kobiety – to skład, z którego nie mógł nie powstać nietuzinkowy zespół. Tworzą muzykę, jakiej sami chcieliby słuchać. Nie grają ślicznie, nie tworzą “muzycznych pejzaży”. Grają energetycznego, brudnego, okołobrytolskiego rocka. Na scenie to wielkie, energetyczne BOOM ubrane w krawaty i koszule. Skład zespołu to: Tomasz Grządkowski (wokal plus gitara elektryczna), Michał Mazur (gitara elektryczna plus wokal), Michał Paczkowski (bębny) oraz Adaś Gleń (bass). W Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday pojawi się także głogowski zespół Esjal, który gra muzykę z gatunku pop – rock. Zespół powstał w 2008 roku, a w jego skład obecnie wchodzą: Jacek Krzyszkowski (gitara solowa i rytmiczna, śpiew), Michał Krzyszkowski (bas) oraz Remigiusz Wałęga (perkusja). Muzyka, którą prezentuje zespół stanowi mieszankę z pogranicza klasycznego rocka i pop-rocka lat 80 i 90. Inspiracje stanowi między innymi: Michael Jackson, Gary Moore, zespół Queen, The Cranberries, Marillion, Scorpions. Z polskich wykonawców zespół ESJAL bardzo ceni sobie Bajm, Lady Pank, O.N.A., HEY oraz Perfect. Dla mieszkańców Głogowa zagra także Living on Venus z Poznania. Living on Venus to nowofalowy zespół z pogranicza noise’u, no wave i stoner-rocka. Niebanalne, ironiczne (polskie) teksty przepełnione frustracją pokolenia dwudziestokilkulatków dopełniają miejskiego brzmienia albumu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.