Uczniowie z Niemiec poznawali Głogów

0
461

Od 2 do 8 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie przebywała 22 – osoba grupa młodzieży zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Langenhagen. Wizyta niemieckiej młodzieży została zorganizowana w ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej. Grupą opiekowały się panie Kerstin Reichart de Flores oraz Antje Metzner. Goście z Niemiec mieszkali w domach swoich partnerów z wymiany, gdzie mogli poznać realia życia codziennego oraz polskie zwyczaje i tradycje. Bogaty i ciekawy program rewizyty przygotowały: Renata Chmielewska i Ewa Protacka, które jednocześnie opiekowały się całą grupą uczestników.

Od 2 do 8 czerwca w Głogowie przebywała 22 – osobowa grupa młodzieży z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Langenhagen. Uczniowie przyjechali na zaproszenie I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej. Pierwszy dzień pobytu rozpoczęło oficjalne powitanie w murach szkoły uczestników wymiany dokonane przez dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, Bożenę Kowalczykowską. – Następnie nasi goście pod opieką swoich partnerów z wymiany mieli możliwość poznania zabytków i ciekawostek naszego miasta w ciekawej formie zabawy – biegu miejskiego. Wtorek obfitował w doznania artystyczne i kulturalne. Pod okiem instruktorów uczniowie doskonalili swoje umiejętności taneczne i plastyczne biorąc udział w warsztatach. Pozostałością tych artystycznych zmagań są dwa olbrzymich rozmiarów collage zatytułowane: “Ja i moje miejsce na ziemi”. Kolejnym punktem programu był dwudniowy wyjazd wszystkich uczestników do Szklarskiej Poręby. W trakcie tego wyjazdy, w środę, uczniowie zwiedzili wodospad Szklarki oraz Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej poznając świat przyrody. Ekspozycje “Wirtualne Karkonosze” interaktywnie prezentowały kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy oraz zjawiska przyrodnicze. Atrakcyjność ekspozycji podnosiły wielkoformatowe panoramy oraz dotykowa makieta Karkonoszy. W środę wieczorem uczestników wymiany połączyła wspólna zabawa – karaoke- podczas której pod okiem animatora śpiewano polskie, niemieckie i angielskie przeboje. Wspólne śpiewanie przy dźwiękach muzyki jeszcze bardziej zintegrowało całą grupę – mówi Ewa Protacka, jedna z organizatorek wizyty. – Czwartek był dniem zwiedzania Karkonoskiego Muzeum w Jeleniej Górze, gdzie uczestnicy wymiany obejrzeli wystawę szkła artystycznego od starożytności do czasów współczesnych, wnętrze chałupy z XVIII w. i przedmioty gospodarstwa domowego, a także wystawę etnografii i rzemiosła artystycznego. Następnie odbyła się piesza wędrówka szlakiem po Karkonoszach pod opieką przewodnika górskiego. Powrót do Głogowa miał miejsce w późnych godzinach wieczornych. Piątek to dzień zajęć lekcyjnych w naszym liceum. Nasi goście mieli możliwość przyjrzenia się lekcjom prowadzonym w naszej szkole oraz wzięli w nich udział, poznali skalę ocen oraz system szkolnictwa obowiązujący w Polsce. Następnie uczniowie niemieccy wzięli udział w quizie z wiedzy o naszym mieście, jego zabytkach i ciekawostkach. Wszyscy uczestnicy zabawy byli świetnie przygotowani, a zwycięzcy zostali nagrodzeni. Ostatnim punktem programu było podsumowanie wymiany oraz prezentacja zdjęć i filmów, które powstały w trakcie rewizyty. Sobota to dzień pożegnania naszych gości. Podczas rozstania pojawiły się także łzy. Podczas tej wymiany szkolnej nawiązały się liczne przyjaźnie i sympatie, a każdy dzień obfitował w ciekawe i atrakcyjne formy spędzania czasu – dodaje Renata Chmielewska, jedna z organizatorek wizyty. Wszyscy uczestnicy wymiany doskonalili swoje umiejętności językowe szlifując język niemiecki i język angielski doceniając zdolność posługiwania się nimi, na co dzień.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.