Kolonie dla dzieci z Gminy Wiejskiej Głogów

  0
  479

  Już w najbliższy piątek (28 czerwca) nastąpi długo oczekiwany przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych koniec roku szkolnego. Tym samym rozpoczną się wakacji. W czasie wolnych dni można wyjechać na urlop nad morze, jezioro lub w góry. Nie każdego jednak stać na taki wypoczynek i cześć z dzieci będzie musiało spędzić wakacje w swojej miejscowości. Istnieje także możliwość z kolonii. Dzieci zamieszkujące w Gminie Wiejskiej Głogów będą mogły wyjechać do Ustronia Morskiego. Z wyjazdu będą mogły skorzystać dzieci urodzone w latach od 1998 do 2003 roku.

  Za kilka dni (28 czerwca) dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rozpoczną się wakacje. Odpoczynek od szkolnych ławek oznacza więcej wolnego czasu. Będzie można go wykorzystać na zabawie i zasłużonym odpoczynku. W czasie wakacyjnym na pewno wiele dzieci wyjedzie z rodzicami na urlop nad morzem, czy w górach. Jednak nie każdą rodzinę stać na wspólny wyjazd. Takie rodziny mogą wysłać swoje dzieci na kolonie letnie. Dzieci z Gminy Wiejskiej Głogów mogą wyjechać do Ustronia Morskiego. Z wyjazdu będą mogły skorzystać dzieci urodzone w latach od 1998 do 2003 roku. Dostępne są dwa turnusy kolonijne: od 2 do 11 sierpnia oraz od 12 do 21 sierpnia. Koszt wyjazdu dziecka na kolonie do Ustronia Morskiego to tylko 200 złotych od osoby. W cenie tej znajduje się koszt pobytu, wyżywienia, transportu, ubezpieczenia oraz biletów wstępu. Jednak warunkiem otrzymania karty uczestnictwa w kolonii jest spełnienie pewnych warunków. Przede wszystkim w rodzinie dochód na jednego członka nie może przekraczać 1 600 złotych brutto. Dziecko żeby skorzystać z kolonii w Ustroniu Morskim muszą być także zameldowane na terenie Gminy Wiejskiej Głogów. Jednak z wyjazdu może skorzystać tylko jedno dziecko z rodziny.

  Dodatkowe informacje na temat wyjazdów kolonijnych dostępne są pod numerem telefonu 076 836 55 69 lub 076 836 55 72. Wnioski na kolonie można odbierać osobiście w pokoju numer 5 w Urzędzie Gminy Wiejskiej Głogów przy ulicy Słodowej 6 a. Karty zgłoszeń należy składać do 12 lipca. W związku z ograniczoną ilością miejsc – kolejność składania wniosków, ma decydujące znaczenie.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.