Spółdzielnia dla najmłodszych – spektakl “Trzy świnki”

0
582

W tym roku funkcjonująca w Głogowie Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze obchodzi swoje 50 – lecie istnienia. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia. Mieszkańcy Głogowa mieli już okazje uczestniczyć w rajdzie rowerowym oraz w zawodach wędkarskich. Teraz przygotowano coś dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W najbliższą sobotę (29 czerwca) o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się spektakl familijny pod nazwą “Trzy świnki” w wykonaniu aktorów Ogólnopolskiego Teatru William-Es z Wałbrzycha. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze w Głogowie działa od 1963 roku. 12 listopada 1963 roku odbyło się pierwsze Walne Zgromadzenie Założycielskie, na którym między innymi: uchwalono statut spółdzielni, określono plan jej działalności oraz dokonano wyboru Rady Spółdzielni. W tym roku obchodzimy, wiec jubileusz 50 – lecia Spółdzielni Mieszkaniowe Nadodrze. Z tej okazji spółdzielnia przygotowała dla swoich mieszkańców kilka atrakcji. 25 maja mieszkańcy Głogowa mogli wybrać się na “Wielki Rajd Rowerowy na 50 lat Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze”, a 8 czerwca wziąć udział w Drużynowych Zawodach Wędkarsko – Spławikowych o Puchar 50 – lecia Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze. Teraz przygotowano coś także dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W najbliższą sobotę (29 czerwca) o godzinie 12.00 w sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się spektakl teatralny pod nazwą “Trzy świnki”. Spektakl wykonają aktorzy Ogólnopolskiego Teatru William-Es z Wałbrzycha.

Spektakl pod nazwą “Trzy świnki” został przygotowany na podstawie bajki Jennifer Greenway. Znana wszystkim opowieść o trzech prosięcych braciach uwikłanych w budowlane historie z wilczym sensacyjnym wątkiem w tle, to jak wiele produkcji Ogólnopolskiego Teatru William-Es z Wałbrzycha kierowanych dla dzieci, opowieść z morałem. Jednak Teatr William-Es, nie ulega konwencjom i stereotypom. Dlatego nie wszystko w tej produkcji okazuje się być takim, jakim znamy to z książek. W tym wypadku zaskakujące jest samo zakończenie opowieści. Pozostaje jednak niezmiennym przesłanie bajki mówiące o tym, że dom, jak i wszystko, co tworzymy, zbudowane być powinno na solidnym fundamencie i w staranny sposób, tak, aby przetrwało największe próby. Zatem spektakl pod nazwą “Trzy świnki”, w wykonaniu aktorów Ogólnopolskiego Teatru William-Es z Wałbrzycha, to nauka w pozytywnych barwach humoru dla dzieci i dorosłych. Wstęp na spektakl jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odebrać w Biurze Obsługi Klienta w Miejskim Ośrodku Kultury.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.