Polonez na zakończenie roku szkolnego

0
534

Już w najbliższy piątek (28 czerwca) uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych odbiorą świadectwa ukończenia klas i tym samym zakończą rok szkolny oraz rozpoczną wakacje. Jednak rok szkolny postanowiono zakończyć także tanecznym krokiem. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych polonezem pod Ratuszem zakończą rok szkolny. Przedszkolaki swojego poloneza odtańczyły dzisiaj`(24 czerwca) punktualnie o godzinie 12.00. Przed Ratuszem znalazło się około 200 przedszkolaków z 12 przedszkoli publicznych z terenu Gminy Miejskiej Głogów. Jutro (25 czerwca) zatańczą uczniowie szkół gimnazjalnych, a w środę (26 czerwca) uczniowie szkół podstawowych.

Dzisiaj (24 czerwca) punktualnie o godzinie 12.00 pod Ratuszem w Głogowie został odtańczony polonez. Wszystko to w ramach wydarzenia pod nazwą “Poloneza czas zacząć, czyli uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013”. Dzisiaj (24 czerwca) poloneza odtańczyło około 200 przedszkolaków z 12 przedszkoli publicznych z terenu Gminy Miejskiej Głogów. Zakończenie roku szkolnego to czas na podsumowania minionego czasu nauki. – Rok w przedszkolu minął mi dobrze. Najmilej z przedszkola będą wspominała panią wychowawczynie. Poznałam też fajne koleżanki. Od września idę już do szkoły – mówi siedmioletnia Paulina z Przedszkola Publicznego numer 9 w Głogowie. – W tym roku w przedszkolu dużo się bawiliśmy i były fajne zabawy różne. Najbardziej będzie mi brakowały pani wychowawczyni – mówi sześcioletnia Zuzia z Przedszkola Publicznego numer 9 w Głogowie. – Przez ten rok uczyłem się i bawiłem. Nauczyłem się wierszyków i piosenek. Trochę będzie mi brakowało przedszkola i pani, ale cieszę się, że zbliżają się wakacje. Na wakacje wyjadę do Holandii – mówi siedmioletni Marcel z Przedszkola Publicznego numer 9 w Głogowie. Po odtańczeniu poloneza każde przedszkole otrzymało słodkie upominki ufundowane przez Gminę Miejską Głogów.

Swoje zakończenie roku szkolnego w rytm poloneza będą mieli także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jutro (25 czerwca) pod Ratuszem zatańczy około 200 uczniów ze szkół gimnazjalnych, a w najbliższą środę (26 czerwca) rok szkolny zakończą uczniowie szkół podstawowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.