Powiatowy Urząd Pracy doradzi młodym ludziom

0
398

W dzisiejszych czasach trudno o znalezienie dobrej pracy. Nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto chociaż raz posiadał status osoby bezrobotnej. Dzieje się tak nie tylko przez utrzymujące się bezrobocie, ale także przez wygórowane wymagania pracodawców i nieadekwatną płace. Szczególnie trudno na rynku pracy jest osobom młodym, które dopiero rozpoczynają swoje kariery. Z tej okazji Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie postanowił zorganizować akcję informacyjną pod nazwą “Praca dla młodych”. W następny poniedziałek (1 lipca) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie udzielane będą informacje na temat zasad i możliwości podejmowania pracy.

Dosłownie za kilka dni na rynku pracy pojawi się kolejna grupa młodych ludzi. Będą to absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy w większości będą chcieli podjąć prace stałą lub dorywczą. Jednak na początku kariery zawodowej, nie posiadając żadnego poświadczenia, może być im trudno. Z pomocą przychodzi Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie, który postanowił zorganizować akcję informacyjną pod nazwą “Praca dla młodych”. Odbędzie się ona w następny poniedziałek (1 lipca) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. – Głównym celem spotkania jest przybliżenie absolwentom, studentom, osobom młodym – również nieletnim oraz innym zainteresowanym, informacji na temat zasad i możliwości podejmowania pracy – mówi Witold Nietopiel z Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie młodzi ludzie będą mogli zasięgnąć informacji, których udzielać będą: Państwowa Inspekcja Pracy, EURES – oferty pracy za granicą, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzież SZANSA oraz Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie. Na holu pojawią się stoiska wystawiennicze instytucji i podmiotów działających na rzecz rynku pracy takie jak: Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie, Europejskie Służby Zatrudnienia EURES, Ochotnicze Hufce Pracy, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzież Szansa, Państwowa Inspekcja Pracy oraz agencje zatrudnienia. Wstęp wolny. Spotkanie informacyjne pod nazwą “Praca dla młodych” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie rozpoczyna się o godzinie 10.00

Przypominamy, że także w Miejskim Ośrodku Kultury w następny poniedziałek (1 lipca) w godzinach od 9.00 do 11.00 odbywać się będzie rekrutacja do pracy dla młodych prowadzona przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze.