Wakacyjny tydzień w Gminie Żukowice

  0
  818

  Wielkimi krokami zbliżają się upragnione przez wszystkich wakacje. Już w najbliższy piątek (28 czerwca) uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymają świadectwa szkolne i tym samym zakończy się rok szkolny, a rozpocznie się dwumiesięczne wolne od szkolnych ławek. W tym czasie będzie można wyjechać na urlop nad morzem, jeziorem lub w górach. Jednak dla osób, które zostaną w domu również nie zabraknie atrakcji. Wakacyjny tydzień przygotowano w Gminie Żukowice i rozpocznie się on już od pierwszych dni wolnych.

  Już w najbliższy piątek (28 czerwca) uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zakończą rok szkolny i tym samym rozpoczną upragniony dwumiesięczny wypoczynek. W czasie wakacji wiele osób na pewno wybierze się na urlop nad morze, jezioro lub w góry. Niektórzy zostaną w domu i będą musieli spędzić wolny czas tutaj. Jednak wszystko wskazuje na to, że młodzi ludzie nie będą narzekać na brak atrakcji, bo rozpoczynają się one już od pierwszych godzin wakacji. W Głogowie wakacje zostaną rozpoczęte koncertem pod nazwą “Muzyczne rozpoczęcie wakacji”. Na scenie pojawią się takie zespoły jak: Esjal z Głogowa, Living on Venus z Poznania oraz Fairy Tale Show z Wrocławia. Koncert rozpocznie się w najbliższy piątek (28 czerwca) o godzinie 19.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday w Głogowie. Bilet na koncert w przedsprzedaży kosztuje 20 złotych. W dniu koncertu za wejście na koncert będzie trzeba zapłacić 25 złotych.

  Od początku wakacji atrakcji nie zabraknie także w Gminie Żukowice. Tutaj organizowane są imprezy pod hasłem “Wakacyjny tydzień”. Organizatorami wydarzenia jest wójt Gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowicach. W zabawach mogą wziąć udział wszystkie dzieci pełnosprawne oraz niepełnosprawne, a także całe rodziny. Pierwsza impreza odbędzie się już w najbliższy piątek (28 czerwca) o godzinie 16.00 na boisku sportowym w Nielubi. Następna zabawa odbędzie się w następną sobotę (29 czerwca) o godzinie 16.00 na placu przy świetlicy w Kłodzie. W niedziele (30 czerwca) o godzinie 16.00 dzieci i rodziny będą mogły bawić się na boisku sportowym w Kromolinie. W ramach imprez organizatorzy zapewniają wiele atrakcji między innymi dmuchane zamki, baseny z kulą, pokaz wozu policyjnego, pokaz wozu strażackiego, strzelnica paintbolowa, konkursy oraz cenne nagrody.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.