Dzisiaj rozpoczynają się warsztaty street – art

0
526

Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday dba o to żeby młodzi ludzie mieli swoje miejsce w mieście. Organizowane są tu giełdy muzyczne, w czasie których można wymienić się płytami lub książkami. Młodzi ludzie mogą także bawić się na koncertach muzyki hip –hop – owej i rockowej. Teraz będą mogli też stworzyć swój własny mural na ścianie budynku Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday. Od dzisiaj (21 czerwca) do najbliższej niedzieli (23 czerwca) trwać będą warsztaty street art. Uczestnicy będą mieli okazje wykonać swój własny mural.

Street art to dziedzina sztuki tworzenia w miejscach publicznych najczęściej na budynkach bez zgody ich właścicieli. Jednak coraz częściej władze miast wyznaczają specjalne strefy, w których młodzi ludzie mogą stworzyć jakieś swoje graffiti całkowicie legalnie. W Głogowie takie przedsięwzięcia miało miejsce we wrześniu 2011 roku. Wtedy w ramach wydarzenia pod nazwą Głogów Street Jam organizowanym przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa graffiti stworzono na budynku “Szansy” przy ulicy Perseusza oraz w przejściu miedzy blokami przy ulicy Jagiellońskiej na osiedlu Piastów Śląskich. Teraz mieszkańcy Głogowa mogą uczestniczyć w podobnej akcji. Tym razem do dyspozycji są ściany budynku Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday przy ulicy Perseusza. – Jeśli nie jest Ci obojętne Twoje otoczenie, jeśli uważasz, że nasze ulice przepełnione są szarością i chcesz to zmienić, weź udział w warsztatach street art i stwórz z nami mural na ścianie Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday – tak do wzięcia udziału w akcji zachęcają organizatorzy, czyli Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. Akcja podzielona jest na dwa etapy. Najpierw poprowadzone zostaną warsztaty tworzenia murali, później każdy uczestnik będzie mógł przenieść swój pomysł na budynek Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday. Warsztaty będą odbywać się od dzisiaj (21 czerwca) do najbliższej niedzieli (23 czerwca). Dzisiaj (21 czerwca) młodzi ludzie będą uczyć się od godziny 16.00 do 20.00, a w sobotę (22 czerwca) i w niedziele (23 czerwca) od godziny 10.00 do 17.00. Warsztaty poprowadzi znany działacz społeczny i street artowiec Dariusz Paczkowski. Dariusz Paczkowski jest także współzałożycielem i współpracownikiem wielu fundacji między innymi: Klamra, Front Wyzwolenia Zwierząt, Grupa Trzecia Fala, Fundacja Inna Przestrzeń, Stowarzyszenie Nigdy Więcej, Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Klub Gaja. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Budynek Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday zostanie także przyozdobiony przez głogowskich grafficiarzy. Stanie się to 4 i 5 lipca w czasie akcji pod nazwą “Legalna ściana”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.