Będzie reorganizacja II ligi!

0
477

Przyszły sezon piłkarskiej II ligi będzie ostatnim z aktualnym regulaminem rozgrywek. Piłkarzy czeka reorganizacja, mająca na celu podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej. Obecnie mamy dwie II ligi, podzielone na wschodnią i zachodnią, a od 2014 roku, obie zostaną scentralizowane. Jeśli podczas nadchodzącego sezonu, głogowianie spiszą się na tyle by pozostać w II lidze, to czekają nas mecze z drużynami z drugiego końca naszego kraju. Ostatni raz mieliśmy taką okazję kilkanaście lat temu, kiedy to Chrobry Głogów występował w “starej” II lidze, która tak naprawdę była zapleczem ekstraklasy. Od tego czasu wszystko się zmieniło, a sympatycy piłki kopanej w naszym mieście wciąż oglądają te same zespoły. To duża szansa na rozwój.

Ustalono, że zespoły, które w sezonie 2013/2014 II ligi zajmą miejsca 9-18 w tabeli każdej grupy, w następnym sezonie będą występować we właściwej terytorialnie grupie III ligi. Po zakończeniu rozgrywek III ligi w sezonie 2013/2014 do II ligi awansują dwa kluby wyłonione w meczach barażowych spośród mistrzów poszczególnych grup III ligi” – poinformowano w komunikacie w serwisie internetowym PZPN. Jednocześnie zarząd PZPN zobowiązał Okręgowe Związki Piłki Nożnej do przeprowadzenia do końca sezonu 2013/2014 konsultacji wśród klubów III-ligowych, dotyczących reorganizacji na tym poziomie rozgrywek. Do końca nadchodzącego sezonu kluby III ligi w porozumieniu z OZPN mają podjąć decyzję w sprawie kształtu reformy rozgrywek III-ligowych, której efekty poznamy na starcie sezonu 2015/2016 – informuje Polski Związek Piłki Nożnej.

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon 2013/2014 będzie niezmiernie ważny w kontekście dalszego rozwoju piłki nożnej w naszym mieście. Wszyscy doskonale wiemy jak wiele trudu sprawił nam powrót do II ligi. A teraz? Nad wieloma zespołami zawiśnie widmo spadku do III ligi. Tylko najsilniejsze zespoły pozostaną. Czy wśród nich znajdzie się Chrobry Głogów, który ze swoją bogatą tradycją powinien występować o wiele wyżej?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.