Już w ten weekend Stachuriada

  0
  689

  Już w najbliższy weekend (od 21 do 22 czerwca) w Gminie Kotla odbędzie się wielkie święto poezji śpiewanej, czyli Stachuriada. W tym roku mija trzydzieści lat od zorganizowania pierwszej Stachuriady. Do tej pory odbyło się już 18 spotkań, które przyciągały tysiące miłośników twórczości Stachury i innych poetów. Na polanie w Grochowicach pojawiły się takie gwiazdy jak: Stare Dobre Małżeństwo, Wolną Grupę Bukowina, Małżeństwo z Rozsądku, Ukryty Zegarek, Jerzy Filar, Anna Chodakowska, Czerwony Tulipan, Grupę Bez Jacka, Antonina Krzysztoń, Lubelska Federację Bardów, zespół Trzy Dni Później, czy zespół Raz Dwa Trzy. W tym roku miłośnicy poezji śpiewanej będą mogli usłyszeć między innymi: zespół U Studni, Grupę bez Jacka, czy Elżbietę Adamiak z zespołem.

  Pierwsza Stachuriada odbyła się w latach 80 – tych XX wieku (30 lat temu) z inicjatywy spontanicznego działania młodych ludzi. Od tego czasu odbyło się 18 edycji tego niezwykłego festiwalu na polanie Grochowickiej. Celem Stachuriady jest prezentacja zespołów i wykonawców, którzy wpisują się swoją twórczością w szeroko pojęty nurt piosenki poetyckiej czy autorskiej, a działają na terenie naszego regionu. W tym roku grochowiecka polana będzie gościć miłośników poezji śpiewanej w najbliższy weekend (od 21 do 22 czerwca). Impreza rozpocznie się w piątek (21 czerwca) o godzinie 16.00 spotkaniem z Krzysztofem Wiśniewskim. O godzinie 17.00 będzie można wysłuchać koncertu zespołu “Nieobecni”, a o godzinie 18.30 przedstawione zostanie literacko – muzyczne electro act pod nazwą “Grając Się” w wykonaniu Czyż – Franczak – Telwikas. O godzinie 20.00 przybyli na Stachuriade będą mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu U Studni. Na zakończenie piątkowego (21 czerwca) wieczoru o godzinie 21.30 będzie można zobaczyć spektakl muzyczny pod nazwą Siekierezada. Scenariuszem i reżyserią zajął się Zbigniew Rybka, a na scenie będzie można zobaczyć Dianę Jonkisz, Michała Wnuka, Bartka Adamczaka oraz Michała Frąckowiaka.

  Drugi dzień Stachuriady (22 czerwca) rozpocznie się o godzinie 10.30 przesłuchaniem do ósmej edycji Przeglądu Piosenki Poetyckiej “Wyśpiewaj Poezję”. O godzinie 13.00 na polanie grochowickiej pojawią się motocykle i odbędzie się parada motocykli pod nazwą Motostachuriada. O godzinie 15.00 zorganizowana zostanie Siekierezada, czyli turniej cięcia i rąbania drewna. O 17.00 zaś ogłoszone zostaną wyniki Przeglądu Piosenki Poetyckiej “Wyśpiewaj Poezję”, a o godzinie 17.30 będzie można wysłuchać laureatów. O godzinie 18.30 będzie można wysłuchać koncertu Roberta Mazurkiewicza. Później (o godzinie 20.00) będzie można wysłuchać Grupy Bez Jacka. Za zakończenie tegorocznej Stachuriady wystąpi Elżbieta Adamiak z zespołem.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.