Pierwsze decyzje personalne w Chrobrym.

0
520

Po średnio udanym, piłkarskim sezonie II ligi nowy dyrektor sportowy Przemysław Bożek zapowiedział widoczne zmiany w zespole. Na pierwsze decyzje nie trzeba było długo czekać. Pierwsi na liście, rozstających się z pomarańczowo-czarnymi barwami, znaleźli się Michał Augustyn i Michał Motyl. Obaj zawodnicy często nie łapali się nawet do meczowej 18. Wśród rozstających się z Chrobrym jest także Grzegorz Wan i najprawdopodobniej Michał Bukraba, piłkarze którzy współtworzyli wyjściową jedenastkę. Czy zmiany personalne wyjdą drużynie na lepsze?

Janicki zdominował Augustyna.

Pierwszym z tych, którzy żegnają się z klubem jest Michał Augustyn. Dwudziesto dwu letni bramkarz, którzy miał znaczący epizod w pomarańczowo-czarnych barwach. Do Głogowa trafił przed dwoma laty z Ilanki Rzepin. W pierwszym okresie to właśnie Augustyn był numerem jeden w bramce głogowian. Koszulkę z nr. 1 stracił pół roku później na rzecz Andrzeja Budnika, a o jego losie zadecydowało przyjście do Głogowa Sławomira Janickiego, który nie oddał konkurentowi miejsca w podstawowej jedenastce. Klub nie przedłużył Michałowi kontraktu.

Michał Motyl tylko w cieniu.

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie w Głogowie nie zagra jest Michał Motyl. Piłkarz, którego przygoda z Chrobrym trwała równy rok czasu, nie wybił się z cienia drugiego zespołu. Dobrze zapowiadający się, młody gracz nie potrafił przebić się do wąskiej kadry pierwszego zespołu. Jego przygoda, przez wielu przeszła niezauważona.

Bardziej znaczące ubytki.

Wśród piłkarzy, którzy w najbliższym czasie mogą opuścić pomarańczowo-czarne wymieniani są Michał Bukraba i Grzegorz Wan.

Michał Bukraba jest piłkarzem, który w Chrobrym przebywa najdłużej spośród wszystkich obecnych. W Głogowie spędził łącznie 6 lat. W ostatnim sezonie drugiej ligi zaliczył 28 występów i zdobył 2 bramki. W swojej karierze już grał dla klubów niemieckich. Lata 2006-2007 spędził w 1.FC Taubertal 1922 i SSV Reutlingen 05.Klub przystał na prośbę zawodnika i jego wyjazd do SV Wilhelmshaven, drużyny niemieckiej czwartej ligi (Regionalliga Nord). Bukraba jest tam od soboty.

Grzegorz Wan, to zawodnik przez wielu krytykowany, a przez drugich uważany za podstawowego rozgrywającego w drużynie. Trener Ireneusz Mamrot wielokrotnie powtarzał iż jest to dla niego ważny gracz, jednak przez nękające piłkarza kontuzje, jego pełnia formy nigdy nie nastała. Grzegorz Wan najprawdopodobniej rozstanie się z Chrobrym.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.