Zespół dziecka krzywdzonego – konferencja naukowa

0
664

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, Katedra i Zakład Higieny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Katedra i Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu są organizatorem konferencji naukowo – szkoleniowej pod tytułem “Zespół Dziecka Krzywdzonego – aspekty medyczne, prawne i psychologiczne”. Konferencja odbędzie się już jutro (14 czerwca) w godzinach od 9.00 do 14.00 w domu Cichych Pracowników Krzyża. W konferencji mogą wziąć udział nauczyciele, pedagogowie, pracownicy socjalni, lekarze, kuratorzy, policjanci, samorządowcy oraz wszyscy zainteresowani problematyką przemocy w rodzinie.

Dla większości ludzi dzieci to najważniejsze istoty na świecie, o które należy dbać i robić wszystko by było szczęśliwe. Jednak niestety zdarzają się także takie rodziny, w których dzieci są krzywdzone, czy to psychicznie, czy fizycznie. W takich sytuacjach dzieci są bezbronne i w wielu sytuacjach nie potrafią sobie same poradzić. Dlatego w momencie, kiedy są krzywdzone niezbędna jest pomoc osób z zewnątrz: nauczycieli, pedagogów, kuratorów, czy policjantów. Właśnie na temat krzywdy wyrządzanej dzieciom będzie poświęcona jutrzejsza (14 czerwca) konferencja. Spotkanie odbędzie się pod nazwą “Zespół Dziecka Krzywdzonego – aspekty medyczne, prawne i psychologiczne”. W programie konferencji znajdą się takie tematy jak: “Wartość dziecka jako osoby ludzkiej”, “Zespół Dziecka Krzywdzonego – czy istnieje możliwość profilaktyki?”, “Ciąże nieletnich – aspekty medyczne i psychospołeczne”, “Psychologiczne aspekty doznawania przemocy przez dzieci”, “Rola medyka sądowego w diagnozowaniu przypadków przemocy wobec dzieci”, “System przeciwdziałania przemocy w rodzinie na Dolnym Śląsku” oraz “Skala problemu przemocy w rodzinach w Powiecie Głogowskim. Pierwszy kontakt z dzieckiem, które doświadczyło przemocy”. Na zakończenie przewidziana jest także dyskusja oraz każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w konferencji.

Spotkanie pod nazwą “Zespół Dziecka Krzywdzonego – aspekty medyczne, prawne i psychologiczne” będzie trwało od godziny 9.00 do 14.00. Rejestracja uczestników konferencji będzie możliwa już od godziny 8.30. Konferencja naukowo – szkoleniowa odbędzie się w domu Cichych Pracowników Krzyża przy Kolegiacie. Organizatorem jest Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, Katedra i Zakład Higieny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Katedra i Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych, lekarzy, kuratorów, policjantów, samorządowców oraz wszystkich zainteresowanych problematyką przemocy w rodzinie. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa, Jana Zubowskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.