Mieszkańcy Gminy Żukowice mogą się przebadać

  0
  529

  Od ponad roku (od kwietnia 2012 roku) mieszkańcy Gminy Jerzmanowa mogą korzystać z bezpłatnych badań lekarskich. Badania te przeprowadzone są w związku z występującym nieprzyjemnym zapachem, który wydobywa się z szybu świętego Jakuba. Podczas tych badań mieszkańcy Gminy Jerzmanowa mogą sprawić, czy zapach ten ma wpływ na zdrowie mieszkańców. Teraz z bezpłatnych badań będą mogli skorzystać także mieszkańcy niektórych miejscowości z Gminy Żukowice to jest: Bukwica, Dankowice, Glinica, Nielubia i Zabłocie. Badania przeprowadzane są od 20 maja i potrwają do końca roku kalendarzowego (31 grudnia). Koszty badań w całości pokryje KGHM Polska Miedź S.A

  Z inicjatywy KGHM Polska Miedź S.A od ponad roku przeprowadzany jest program badań lekarskich mieszkańców Gminy Jerzmanowa. Badania przeprowadzane są w związku z występowaniem nieprzyjemnego zapachu, który wydobywa się z szybu świętego Jakuba. Badania zostają przeprowadzane ponieważ mieszkańcy Gminy Jerzmanowa mieli obawy, że fetor z szybu świętego Jakuba może być szkodliwy dla ich zdrowia. Jednak nieprzyjemny zapach wyczuwany jest nie tylko na terenie Gminy Jerzmanowa. Fetor odczuwany jest także w południowej części Gminy Żukowice to jest miejscowości Bukwica, Dankowice, Glinica, Nielubia i Zabłocie. Z związku z tym Gmina Żukowice wystąpiła o przeprowadzenie badań także na ich terenie. KGHM Polska Miedź S.A. pozytywnie odniósł się do wniosku gminy i od 20 maja do końca roku kalendarzowego (31 grudnia) mieszkańcy tych miejscowości mogą skorzystać z Programu bezpłatnych badań lekarskich. W ramach programu badań lekarskich zostaną przeprowadzone takie badania jak: OB., morfologia pełna, mocz badania ogólne, glukoza w surowicy, gospodarka tłuszczowa, kreatynina, mocznik, Aspat,Alat, bilurbina, pirometria, audiometria, EKG. Mieszkańcy będą mogli skorzystać także z konsultacji u specjalistów taki jak: laryngolog, okulista, neurolog, dermatolog, kardiolog oraz pediatra.

  Badania przeprowadzane będą w Miedziowym Centrum Zdrowia przy ulicy Sportowa 1 B w Głogowie. Na badania można zgłaszać się w każdą środę w godzinach od 11.00 do 17. 00. Wcześniej jednak należy się zarejestrować pod numerem telefonu 76 727 67 07. Koszty badań pokrywa KGHM Polska Miedź S.A.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.