Dzień Dziecka w Gminie Żukowice

  0
  515

  W ubiegłym tygodniu dzieci obchodziły swoje święto. Tak naprawdę to każdy z nas do końca życia pozostaje dzieckiem, jednak atrakcje z okazji Dnia Dziecka zostały przygotowane dla tych najmłodszych. W Powiecie Głogowskim dzieci miały okazje spędzić czas na basenie otwartym, czy zobaczyć spektakl balonowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Atrakcje dla dzieci przygotowano także w Gminie Żukowice. Zabawę zorganizowali mieszkańcy przy udziale Stowarzyszenia na rzecz odnowy wsi Bukwica “Bukwica Dolina Miłości”.

  Ubiegły tydzień (od 3 do 9 czerwca) minął pod znakiem nieco spóźnionego świętowania z okazji Dnia Dziecka. W Gminie Żukowice zorganizowano cztery imprezy rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców. Zabawa została zorganizowana w miejscowościach Kromolin, Bukwica, Kłoda i Słona. Dla dzieci przygotowano zabawy przy muzyce, konkurencje sportowe, plastyczne i konstrukcyjne. Imprezy zorganizowali mieszkańcy miejscowości przy współudziale Stowarzyszenia na rzecz odnowy wsi Bukwica “Bukwica Dolina Miłości”. Udział w zabawach wzięły wszystkie dzieci ze Słonego, Kromolina, Bukwicy i Kłodej. Całość prowadził Bartosz Adamczak, a poczęstunkiem dla milusińskich zajęli się rodzice. Dodatkowo Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Bukwica “Bukwica Dolina Miłości” oraz Poseł na Sejm RP, Ewa Drozd zadbali o nagrody i słodkości dla dzieci.

  Wczoraj (12 czerwca) dzieci z Gminy Żukowice miały także okazje uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarką, publicystką i autorką opowiadań dla dzieci i młodzieży – Ewą Nowak. Pisarka była gościem Biblioteki Publicznej w Nielubi, gdzie spotkała się z gimnazjalistami. Dowiedzieli się oni, kiedy i jak powstała debiutancka książka Ewy Nowak oraz skąd bierze pomysły na nowe książki, w których przedstawia takie wartości jak: miłość, przyjaźń, uczciwość czy szacunek wobec siebie i innych. W swoich książkach autorka opowiada zwyczajne historie przeciętnych nastolatków. Pokazuje ich problemy, zmagania ze szkołą, rodzeństwem, rodzicami i miłością. Ewa Nowak bardzo szybko nawiązała kontakt z młodzieżą, wręcz oczarowała ich swoją osobowością. Wszyscy z uwagą słuchali opowieści o dzieciństwie, życiu i twórczości pisarki. Dzięki spotkaniu uczestnicy nie tylko lepiej poznali twórczość Ewy Nowak, ale również dowiedzieli się od niej wielu ciekawych rzeczy związanych z postrzeganiem samego siebie i otaczającego świata. Po spotkaniu był jeszcze czas na prywatne rozmowy, oczywiście na zakończenie każdy mógł nabyć książkę oraz otrzymać autograf. Pisarka współpracuje z takimi pismami dla młodzieży jak: “Cogito”, “Victor Junior”, “Victor Gimnazjalista”, “Sens. Rozwój, zdrowie, piękno”.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.