Wernisaż pod okiem Barbary i Jerzego Popielów

0
426

Wczoraj (11 czerwca) w holu na pierwszym piętrze w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się wernisaż wystawy uczestników warsztatów fotograficznych pod kierunkiem Barbary i Jerzego Popielów. Swoje prace wystawiło dwunastu uczestników warsztatów. Mieszkańcy Głogowa mogą obserwować zdjęcia plenerowe, portretowe, czy makro w wykonaniu początkujących fotografów. Wystawę będzie można oglądać przez całe wakacje, bo do 31 sierpnia. Wstęp wolny.

Wczoraj (11 czerwca) w Miejskim Ośrodku Kultury nie brakowało utalentowanych fotografów. Wszystko to za sprawą wernisażu wystawy uczestników warsztatów fotograficznych pod kierunkiem Barbary i Jerzego Popielów. Prace początkujących fotografów zostały wystawione na holu na pierwszym piętrze w Miejskim Ośrodku Kultury. Swoje zdjęcia pokazało dwunastu fotografów, którzy korzystali z rad Barbary i Jerzego Popielów. – Jak widzę prace moich uczniów to rozpiera mnie duma. Prace naprawdę są piękne. Na początku zajęć było trochę więcej uczestników jednak nie każdemu odpowiadał czas, w którym się spotykaliśmy i do końca wytrwało dwunastu uczestników. Kilka osób uczyło się z nami już w zeszłym roku – mówi Barbara Popiel, fotograf. W tym roku sekcja fotograficzna pracowała w nowej pracowni stworzone w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday. – W Miejskim Ośrodku Kultury mieliśmy pomieszczenie pod schodami, a sekcja Graffiti skakała nam nad głowami. Praca tutaj była, więc lekko utrudniona. Teraz w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday mamy swoje pomieszczenia, w którym możemy przechowywać swoje rzeczy, mamy sale, z której możemy stworzyć studio – dodaje Barbara Popiel.

Dla większości osób wczorajszy (11 czerwiec) wernisaż to był pierwszy raz, kiedy publicznie pokazywali swoje fotografie. – To moja pierwsza wystawa i miło patrzeć na swoje zdjęcia. Sama z siebie jestem zadowolona. Na warsztatach nauczyłam się bardzo dużo. Przede wszystkim nauczyłam się obsługiwać swój aparat. Polubiłam też fotografie makro. Teraz nie przechodzę obojętnie obok żadnych stworków leśnych, czy kwiatów. Dla mnie jest wszystko fascynujące. Jednak najbardziej interesuje się portretem. Postanowiłam zapisać się na warsztaty, bo mam dzieci i chciałam uwiecznić to jak się zmieniają. Moje córki chętnie pozują mi do zdjęć – mówi Anna Kuczała, uczestniczka warsztatów fotografii. – Zawsze interesowałam się fotografią i postanowiłam znaleźć jakieś zajęcia dzięki, którym mogłabym się rozwijać. Najbardziej lubię zdjęcia makro. Od Pani Basi i Pana Jurka nauczyłam się jak wykorzystać aparat i jak ustawić parametry żeby zrobić dobre zdjęcia. Cieszę się, że mogę pokazać swoje zdjęcia i teraz inny mogą je oglądać – mówi najmłodsza uczestniczka warsztatów, czternastoletnia Wiktoria Pacholska. Teraz mieszkańcy Głogowa będą mogli oglądać efekty warsztatów do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.