Pożar widowiskowy, ale niegroźny

0
636
Arch.-2013-06-12-woz-strazacki-strazy-pozarnej@Glogow-01

Wczoraj (11 czerwca) około godziny 23.00 na nieczynny już parkingu na ulicy Obrońców Pokoju doszło do groźnie wyglądającego pożaru. Paliła się budka tak zwana stróżówka. Jednak mimo tego, że było dużo ognia i pożar wyglądał na poważny, to nic wielkiego się nie stało. Gaszenie pożaru strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zajęło około godziny. Nie było też poważniejszych strat.

Wczoraj (11 czerwca) mieszkańcy Głogowa mogli się przestraszyć widząc ogień w centrum miasta. Do pożaru doszło około godziny 23.00 na nieczynnym już parkingu przy ulicy Obrońców Pokoju. Gaszeniem pożaru zajęli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Na miejscu okazało się jednak, że nie był on taki poważny, jak mogło to wyglądać. Paliła się budka tak zwana stróżówka, która znajdowała się na terenie parkingu. Na miejscu pożaru pojawiły się dwie jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Gaszenie ognia zajęło głogowskim strażakom około godziny czasu. W wyniku pożaru zniszczona została tylko budka. Parking był nieużywany i nie znajdował się na nim żaden samochód. W pobliżu nie było też ludzi, którzy mogliby ucierpieć w pożarze.

W przypadku poważnego pożaru podajemy kila rad jak prawidłowo samemu ugasić pożar za pomocą gaśnicy. Należy pamiętać, że przy pożarach na otwartej przestrzeni do ognia podchodzi się zgodnie z kierunkiem wiatru – nigdy pod wiatr. Materiały palące się na płaskiej przestrzeni należy gasić zaczynając od brzegu, zaś materiały kapiące i spływające po ścianie należy gasić od góry do dołu. Palącą się pionową powierzchnie na przykład ścianę należy gasić od dołu do góry. Żeby ugasić cały pożar należy zapewnić sobie odpowiednią ilość gaśnic – optymalnym jest, aby kilka gaśnic czekało w zapasie. Wskazane jest także, aby gaszeniem pożaru ze względu na bezpieczeństwo zajmować się, w co najmniej dwuosobowych zespołach. Po ugaszeniu ognia należy nadal dozorować pogorzelisko gdyż istnieje możliwość wtórnego zapalenia się ognia. Porady pochodzą z oficjalnej strony internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.