10 – lat Chóru Gaudium

0
617

Dzisiaj (12 czerwca) o godzinie 13.00 na sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert Chóru Gaudium pod dyrekcją Barbary Walendzik. Nie będzie to jednak taki zwykły koncert, a jubileuszowy. W tym roku Chór Gaudium Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku obchodzi swoje dziesięciolecie. Wstęp na koncert jest wolny i może na niego przyjść każdy mieszkaniec Głogowa. Jubileuszowy koncert odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa, Jana Zubowskiego.

Chór Gaudium działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Głogowie. Powstał 10 lat temu (w 2003 roku) z inicjatywy byłego prezesa Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głogowie, pani Ewy Święch. Repertuar chóru obejmuje utwory muzyki sakralnej różnych epok, a także muzykę ludową, okolicznościową i patriotyczną. Zespół występuje przede wszystkim podczas uroczystości głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy jest także, aby uświetniać wydarzenia miejskie i kościelne. Oprócz występów okolicznościowych chór bierze udział także w wielu konkursach i z wielu z nich wraca z sukcesami. Chór Gaudium między innymi zajął pierwsze miejsce na V Festiwalu Vivat Polonia 2012, zdobył Grand Prix na I Ogólnopolskim Festiwalu Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku -Nowe Warpno 2012 oraz uzyskał wyróżnienie na I Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie 2012. W 2011 roku zdobył także trzecie miejsce na Juwenaliach Trzeciego Wieku – Festiwal Chórów w Warszawie. Dyrygentem Chóru Gaudium jest Barbara Walendziak.

Dzisiaj (12 czerwca) Chór Gaudium będzie świętował swoje 10 – lecie. O godzinie 13.00 w sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert jubileuszowy pod nazwą “10 lat minęło”. Koncert poprowadzą Krystyna Sytnik i Ludwika Kupś. Chórowi na fortepianie przygrywać będzie Andrzej Sokolnicki, a dyrygować oczywiście Barbara Walendzik. Jubileuszowy koncert Chóru Gaudium działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Głogowie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa, Jana Zubowskiego. Wstęp wolny, dlatego na 10- te urodziny Chóry Gaudium może przyjść każdy mieszkaniec Głogowa .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.