Dzień Dziecka w Gminie Kotla

  0
  613

  W ubiegłym tygodniu, bardziej niż zwykle, najważniejsze były dzieci. Wszystko to za sprawą święta wszystkich dzieci, czyli Dnia Dziecka. Z tej okazji w wielu miejscowościach w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju imprezy dla dzieci. Nie inaczej było na terenie Powiatu Głogowskiego. W Głogowie dzieci miały okazje bawić się na basenie otwartym. Można było także pójść na spektakl balonowy w Miejskim Ośrodku Kultury. W Gminie Kotla z okazji Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu Szkolnego oraz impreza rekreacyjna.

  W ubiegły piątek (7 czerwca) mieszkańcy Powiatu Głogowskiego mieli okazje bawić się na pierwszych koncertach w ramach Dni Głogowa. Wtedy w Fosie Miejskiej odbywały się koncerty rockowe w wykonaniu większości lokalnych artystów. Jednak w Fosie Miejskiej nie pojawili się tylko amatorzy mocnego grania. Pod sceną można było spotkać także osoby w starszym wieku oraz rodziny z małymi dziećmi. Rodzinie w ubiegły piątek (7 czerwca) było także w Gminie Kotla. Wszystko to za sprawą imprezy z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się na terenach zielonych przy pałacu w Kotli. W programie imprezy rekreacyjnej z okazji Dnia Dziecka znalazło się wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Gminy Kotla. Wśród atrakcji były między innymi dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy z chustą Klanzy, turniej gry w ringo, rysowanie. Przygotowano również poczęstunek dla dzieci oraz słodkie niespodzianki. Dodatkową atrakcją dla dzieci była obecność radiowozu policyjnego oraz motocykli sekcji “Easy Rider Kotla” działającej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. W organizacji imprezy pomogła pani Leokadia Klich, dzielnicowy aspirant Jakub Walenczak, sekcja “Easy Rider Kotla” oraz Beata Dzumyk.

  W Gminie Kotla odbyła się jeszcze jedna impreza z okazji Dnia Dziecka. 3 czerwca w Szkole Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Kotli z okazji Dnia Dziecka odbył się dzień sportu szkolnego połączony z Dniem Szkoły bez Przemocy. Dzień ten rozpoczął się apelem, na którym dyrektor Halina Ignacik złożyła wszystkim uczniom życzenia z okazji ich święta. Pani Ewa Kempa odczytała tekst kodeksu Fair Play Szkół bez Przemocy, a uczniowie złożyli ślubowanie, że będą go przestrzegać. Po krótkiej informacji dotyczącej sportowych zmagań dzieci przystąpiły do rywalizacji. Klasy młodsze rywalizowały w konkurencjach indywidualnych, a klasy starsze walczyły o miano najlepszych w grach zespołowych. Pomimo deszczowej pogody wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Ten uroczysty dzień zakończył się apelem, na którym najlepsi otrzymali dyplomy, a pani dyrektor wspólnie z przedstawicielami klas wypuścili w powietrze balony jako symbol Szkoły Wolnej od Przemocy. Organizatorkami imprezy były Lilla Sobolewska i Ewa Kempa.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.