Przypominamy o bezpiecznej zabawie w czasie Dni Głogowa

0
419

Trwa trzeci dzień święta miasta, czyli Dni Głogowa. Za dwie godziny (9 czerwca o godzinie 17.00) rozpocznie się pierwszy koncert na Targowisku Miejskim na osiedlu Piastów Śląskich. Na scenie pojawi się zespół Róże Europy. Później dla mieszkańców Głogowa zaśpiewa Jula, a na zakończenie tegorocznych Dni Głogowa wystąpi zespół Zakopower. Jednak zabawa mieszkańców Głogowa oznacza wzmożoną prace dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Dzisiaj (9 czerwca) mieszkańców Głogowa czeka ostatni dzień Dni Głogowa. Na scenie na Targowisku Miejskim na osiedlu Piastów Śląskich wystąpią takie gwiazdy jak: Róże Europy, Jula, czy Zakopower. Jednak dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie będzie to okres szczególnie wytężonej pracy. Wszystkie służby czuwać będą nad bezpiecznym przebiegiem, koncertów, imprez i pokazów. Nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci w mundurach oraz patrole nieumundurowane. Jednak, aby wszyscy mogli bawić się bezpiecznie i miło wspominać udany czerwcowy weekend, należy przestrzegać kilka podstawowych zasad. – Przypominamy, że w trakcie takich imprez nie wolno: wnosić alkoholu na teren imprezy, na miejscu nie wolno spożywać alkoholu poza wyznaczonymi punktami, obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia materiałów i narzędzi niebezpiecznych oraz materiałów pirotechnicznych a także ich używania w trakcie imprezy, należy bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych i policji a także na żądanie poddać się kontroli osobistej i przeglądnięciu bagażu. Przypadki łamania przepisów spotkają się ze stanowczą reakcją służb porządkowych i policjantówmówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Należy także mieć na uwadze, że odbywające się na Targowisku Miejskim przy ulicy Kazimierza Sprawiedliwego imprezy, mogą spowodować wzmożony ruch pojazdów w mieście i trudności z zaparkowaniem auta. – Wszystkich, którzy mogą dotrzeć na miejsce pieszo lub komunikacją miejską, zachęcamy do pozostawienia samochodu w domu. Do pieszych i kierowców apelujemy o wzmożoną uwagę oraz wzajemną tolerancję i cierpliwość – dodaje Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.