Dni Głogowa – bawmy się bezpiecznie

0
544

Już dosłownie za chwile (7 czerwca o godzinie 17.00) rozpocznie się pierwszy koncert w ramach tegorocznego święta miasta. Dzisiaj (7 czerwca) mieszkańcy Głogowa w Fosie Miejskiej będą mieli okazje posłuchać lokalnych twórców takich jak: 4MKA, Fuctory, Leniwiec, Rust, czy Desdemona. Jutro (8 czerwca) i w niedziele (9 czerwca) mieszkańcy będą bawić się na Targowisku Miejskim na osiedlu Piastów Śląskich. Zabawa mieszkańców Głogowa oznacza wzmożoną prace dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Od dzisiaj (7 czerwca) do niedzieli (9 czerwca) mieszkańcy Głogowa oraz Powiatu Głogowskiego będą mogli skorzystać z bogatej oferty imprez plenerowych przygotowanych w ramach tegorocznych Dni Głogowa. Jednak dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie będzie to okres szczególnie wytężonej pracy. Wszystkie służby czuwać będą nad bezpiecznym przebiegiem, koncertów, imprez i pokazów. Nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci w mundurach oraz patrole nieumundurowane. Jednak, aby wszyscy mogli bawić się bezpiecznie i miło wspominać udany czerwcowy weekend, należy przestrzegać kilka podstawowych zasad. – Przypominamy, że w trakcie takich imprez nie wolno: wnosić alkoholu na teren imprezy, na miejscu nie wolno spożywać alkoholu poza wyznaczonymi punktami, obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia materiałów i narzędzi niebezpiecznych oraz materiałów pirotechnicznych a także ich używania w trakcie imprezy, należy bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych i policji a także na żądanie poddać się kontroli osobistej i przeglądnięciu bagażu. Przypadki łamania przepisów spotkają się ze stanowczą reakcją służb porządkowych i policjantówmówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Należy także mieć na uwadze, że odbywające się na Targowisku Miejskim przy ulicy Kazimierza Sprawiedliwego oraz w Fosie Miejskiej i w rejonie Kolegiaty imprezy, mogą spowodować wzmożony ruch pojazdów w mieście i trudności z zaparkowaniem auta. W związku z tym dzisiaj (7 czerwca) i jutro (8 czerwca) nie będzie możliwy przejazd ulicą Szkolną oraz zostanie wyłączona z ruchu ulica Kutrzeby. – Wszystkich, którzy mogą dotrzeć na miejsce pieszo lub komunikacją miejską, zachęcamy do pozostawienia samochodu w domu. Do pieszych i kierowców apelujemy o wzmożoną uwagę oraz wzajemną tolerancję i cierpliwość – dodaje Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.