Drogówka w nowym miejscu

0
622

Od początku tygodnia (3 czerwca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zmieniają miejsce przyjmowanie interesantów. Teraz głogowskich policjantów z drogówki będzie można znaleźć na parterze pod numerem 4. Przypominamy, że dotychczas Wydział Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie znajdował się na pierwszym piętrze. Zmianą nie uległy numery telefonu wydziału.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie głównie pełnią służbę na ulicach i drogach powiatu głogowskiego. Można ich spotkać w czasie kontroli drogowych, czy na miejscu kolizji lub wypadku. Często nie unikniemy jednak sytuacji, w których niezbędne jest załatwienie interwencji lub sprawy w biurze Wydziału Ruchu Drogowego. – Wszystkich interesantów zgłaszających się do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, informujemy, że od kilku dni siedziba wydziału została przeniesiona na parter budynku. Wszystkie sprawy związane z wizytą w Wydziale Ruchu Drogowego, będzie można załatwić w pomieszczeniach oznaczonych numerem 4. Informujemy, że dotychczasowe numery telefonów nie uległy zmianie. Dotychczasowe biura Wydziału znajdujące się na pierwszym piętrze budynku, pełnić będą inne funkcje – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Wydział Ruchu Drogowego odpowiedzialny jest za organizowanie i prowadzenie działań zapewniających bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym na drogach publicznych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizują takie zadania jak: ustalania miejsc i zjawisk zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz podejmowanie czynności zmierzających do ich usunięcia. Wydział Ruchu Drogowego zajmuje się także organizacją ruchu, oznakowaniem dróg, likwidacją miejsc niebezpiecznych, ·wydawaniem, zatrzymywania i cofania dokumentów uprawniających do kierowania i użytkowania pojazdów. Do ich obowiązków należy także zabezpieczanie i wykonywanie niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia drogowego, zabezpieczenie imprez, działań specjalnych na drogach, przewozu ładunków nienormatywnych i niebezpiecznych oraz monitorowanie przewozu towarów niebezpiecznych, prowadzenie działalności profilaktyczno-propagandowej wśród dorosłych, dzieci i młodzieży, współpraca z instytucjami ubezpieczeniowymi oraz eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie lub powodujących nadmierną uciążliwość dla środowiska. Policjanci z “drogówki” mają także za zadanie typowanie dróg do zwiększonego nadzoru oraz opiniowanie projektów docelowej oraz czasowej organizacji ruchu na drogach powiatowych i gminnych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.