Bilet do kina za krew

0
375

Krew jest darem życia. O tym nie trzeba chyba nikomu przypominać tym bardziej, że dotąd nie ma substytutu ludzkiej krwi. Tak, więc kiedy jej zabraknie konieczna jest transfuzja od innego człowieka. Właśnie z tego względu ważne jest, aby w bankach krwi nigdy nie zabrakło tego drogocennego leku. Aby tego uniknąć każdy z nas powinien oddawać krew. Do jej oddawania zachęcają Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Głogowie. Krew zbierana będzie od następnego poniedziałku (10 czerwca) do 17 czerwca. W zamian rozdawane będą darmowe bilety na seans filmu pod tytułem “Cristiada”.

Bez krwi nasze życie jest niemożliwe. To ona rozprowadza tlen i substancje odżywcze do wszystkich komórek naszego organizmu. Dlatego kiedy jej zabraknie na przykład podczas obfitego krwawienia w czasie operacji, potrzebna jest transfuzja. Żeby jednak jej dokonać w banku krwi musi znajdować się jej zapas. Tym bardziej, że obecnie nie ma substytutu dla ludzkiej krwi, a to oznacza, że nie można jej zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest oddawanie krwi. Krew można oddawać Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Kościuszki 15 w Głogowie. Krew można oddawać w każdy poniedziałek od godziny 7.00 do 16.30 oraz od wtorku do piątku od godziny 7.00 do 11.00. Jest także możliwość oddać krew w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godziny 8.00 do 12.00. W akcje zachęcania ludzi do oddawania krwi włączył się Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Głogowie. – Zachęcamy do oddawania krwi w dniach od 10 do 17 czerwca. Pierwsze kilkadziesiąt osób biorących udział w akcji, na hasło “CRISTIADA” otrzyma darmowe bilety na seans tego filmu w kinie Jubilat. Bilety można wykorzystać w terminie wyświetlania filmu to jest od 14 do 20 czerwca – mówi Marian Marszałek, sekretarz komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Głogowie.

Historia, która jest opowiedziana w filmie pod tytułem “Cristiada” to prawdziwe zdarzenia, jakie miały miejsce w Meksyku w latach 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa. Gatunek tego filmu określa się jako dramat historyczny. Film pod tytułem “Cristiada” w Polsce miał swoją premierę 5 kwietnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.