Dwa zdarzenia podczas motocrossu

0
450

Wczoraj (2 czerwca) na torze motocrossowym na Górkowie odbyły się zawody o Puchar Głogowa w ramach mistrzostw Polski Strefy Zachodniej oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Quadach. Organizatorem zawodów jest Automobilklub “Głogów”. Mieszkańcy Głogowa mogli oglądać zmagania motocrossowe już po raz 33. Nie obyło się jednak bez drobnych zdarzeń i wypadków. Kierowca quada oraz kierowca motocyklu wyjechali w barierkę.

W ubiegłą niedziele (2 czerwca) na torze motocrossowym na Górkowie odbyły się zawody o Puchar Głogowa w ramach mistrzostw Polski Strefy Zachodniej oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Quadach. Impreza ta w tym roku odbyła się po raz 33 jednak i cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców Głogowa. Zawody rozpoczęły się o godzinie 12.30 i trwały niemal cały dzień, bo do około godziny 19.00. Zawody były dobrze przygotowane, nie obyło się jednak bez drobnych wypadków. – Na torze motocrossowym doszło do dwóch zdarzeń. Już po zakończeniu zawodów na torze pozostał 23 – letni mężczyzna kierujący quadem. Nagle uderzył on w barierkę ochronną. W wyniku tego zdarzenie poszkodowane zostały trzy osoby stojące w okolicach barierki. Była to 17 – letnie dziewczyna, 36 – letnia kobieta i 46 – letni mężczyzna. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowania, jednak okazało się, że te trzy osoby doznały tylko drobnych stłuczeń i otarć naskórka. Będziemy wyjaśniać tą sprawę – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Nie był to jednak jedyny przypadek wjechania w barierkę ochronną. Około godziny 19.30 zrobił to także kierowca motocyklu marki Yamaha.

Wczoraj (2 czerwca) także na ulicach Głogowa doszło do zdarzenia z udziałem motocyklu. To zdarzenie jednak nie miało nic wspólnego z zawodami odbywającymi się na torze motocrossowym. – Na torze jeździły takie quady i motocykle, które nie są dopuszczane do ruchu drogowego – mówi Bogdan Kaleta. Około godziny 14.00 na ulicy Sikorskiego doszło do kolizji samochodu osobowego marki Opel oraz motocyklu marki honda. – Kierowca samochodu osobowego rozpoczął manewr zawracania. Kierujący motocyklem nie upewnił się, co dokładnie ma zamiar zrobić samochód osobowy i uderzył w niego. Pamiętajmy, że na drogach należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie upewniać się, co zamierza zrobić inny uczestnik drogi – dodaje Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.