Mieszkańcy Głogowa będą tworzyć “Korczakowe ławki”

0
391

19 listopada ubiegłego roku głogowskie Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa rozpoczęło kampanie społeczną pod nazwą “Zobacz, usłysz, zrozum”. Kampania w pierwszym swoim etapie skierowana jest do rodziców. W ramach tych działań w różnych instytucjach wyłożone są ulotki pod nazwą “Wiadomość od twojego dziecka”. Mieszkańcy Głogowa mogli także zauważyć żółte tabliczki przyczepione do ławek w różnych miejscach. Na tabliczkach tych znajdują się cytaty Janusza Korczaka. Teraz Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa ponawia rozwieszanie korczakowskich cytatów i chce zaangażować w to wszystkich mieszkańców Głogowa. Akcja rozwieszania tabliczek odbędzie się w najbliższy poniedziałek (3 czerwca).

Od 19 listopada ubiegłego roku w Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży Szansa realizowana jest kampania pod nazwą “Zobacz, usłysz, zrozum” – Kampania społeczna ma na celu uświadomienie rodzicom, w jaki sposób wychowywać dzieci żeby nie dochodziło do przemocy w domu. Zobacz, czyli żeby rodzice zauważyli, że dziecko od początku swojego życia jest człowiekiem. Usłysz, czyli rozmawiaj z dzieckiem jak najczęściej, bo ono od samego początku ma bardzo dużo do powiedzenia i przekazuje te treści, na których im zależy. Zrozum, czyli po prostu wychowuj i wychodź naprzeciwko potrzebą, które ma dziecko – mówiła w listopadzie ubiegłego roku Martyna Rybka ze Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży “Szansa”.

W czasie kampanii Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży “Szansa” rozdaje także mieszkańcom Głogowa ulotki pod nazwą “Wiadomość od twojego dziecka”. – W ulotce znajduje się przekaz od dziecka, w którym jest napisane, co rodzic ma robić na przykład “Nie psuj mnie dając mi wszystko, o co Cię poproszę – niektórymi prośbami tylko wystawiam Cię na próbę”. Chcemy, aby rodzic przeczytał i zastanowił się nad tym – dodaje Martyna Rybka. Kolejna rzecz to cytaty Janusza Korczaka, które można zauważyć w różnych miejscach Głogowa przyczepione do ławek. W sumie w całym mieście znajduje się około 400 takich tabliczek. Teraz Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa ponawia akcje rozlepiania cytatów na ławkach. Pomóc w tym może każdy mieszkaniec Głogowa. Wystarczy, że odbierze pakiet tekstów i rozwiesi je gdzieś na ławkach. Włączyć się w akcje może w najbliższy poniedziałek (3 czerwca). Od godziny 8.00 do 19.00 można przyjść do siedziby stowarzyszenia przy ulicy Perseusza 13 i przyłączyć się do akcji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.