Dzień wszystkich dzieci

0
546

Mówi się, że niezależnie od wszystkiego każdy z nas na całe życie pozostaje dzieckiem. Wychodzi, więc na to, że dzisiaj (1 czerwca) w Dni Dziecka swoje święto obchodzi każdy człowiek nie zależnie, czy ma pięć, czy 45 lat. Z myśl tego drobne przyjemności powinny spotykać dzisiaj (1 czerwca) każdego z nas. Wiadomo jednak, że tak naprawdę to święto przeznaczone jest dla najmłodszych i to oni dzisiaj (1 czerwca) będą rozpieszczani.

Dzisiaj (1 czerwca) obchodzimy święto wszystkich dzieci, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji watro obdarować swoje pociech jakimś prezentem lub najlepiej w formie prezentu spędzić trochę dodatkowego czasu ze swoim dzieckiem. Dzień Dziecka został ustanowiony, aby promować idee braterstwa oraz rozumienia dla dzieci całego świata oraz promowanie działań na rzecz pomyślnego rozwoju najmłodszych. Dzień Dziecka po raz pierwszy obchodzony był 1950 roku w związku z akcją zbierania podpisów pod apelem sztokholmskim. Od 1952 r. stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od roku 1994, 1 czerwca w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży. Oprócz Polski Dzień Dziecka, 1 czerwca obchodzą także: Rosja, Chiny, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, wschodnie landy Niemiec oraz Kuba. Na świecie obchodzone są także inne święta związane z dziećmi na przykład: Powszechny Dzień Dziecka obchodzony 20 listopada przez ONZ, Święto Rodziny obchodzone 6 stycznia we Francji, czy Narodowy Dzień Suwerenności i Dzień Dziecka obchodzony 23 kwietnia w Turcji.

Przypominamy, że dzisiaj (1 czerwca) jest to doskonała okazja na spędzenie kilu miłych chwil ze swoimi pociechami. Aby chwile były zabawne i niezapomniane warto pomyśleć nad jakimiś atrakcjami. Może to być wypad na spacer, plac zabaw, czy na balonowy spektakl organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. – Cieszę się, że w tym roku Dzień Dziecka przypada w sobotę to będą mogła jeszcze więcej czasu poświęcić swoim dwóm synkom. Zaplanowaliśmy z mężem, że weźmiemy ich na mała przejażdżkę do stadniny koni – mówi Sylwia. – Z koleżankami wpadłyśmy na pomysł, że z okazji Dnia Dziecka zabierzemy wszystkie nasze dzieci do sali zabaw. Będą mogły sobie się tam wybiegać i spędzić ze sobą czas, a my także będziemy miały czas żeby porozmawiać. Kupiłam też mojej córeczkę lalkę, o której mówiła mi już od dłuższego czasu także myślę, że się ucieszy – mówi Ania.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.