Atrakcje na Dzień Dziecka

0
575

Dzisiaj (1 czerwca) swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Co prawda mówi się, że każdy z nas na zawsze pozostaje dzieckiem i na dobrą sprawę dzisiejsze święto należy do wszystkich to atrakcje z okazji Dnia Dziecka są przygotowywane głównie z myślą o najmłodszych. Mali mieszkańcy Głogowa dzisiaj (1 czerwca) będą mogli między innymi spotkać Tygryska Chrobrego.

Maskotka Chrobrego Głogów, czyli Tygrysek jest tak naprawdę nierozłącznym elementem wielu świąt. W czasie Dnia Kobiet często można spotkać go na mieście rozdającego tulipany, a w dniu świętego Mikołaja rozdaje cukierki. Tym bardziej Tygryska Chrobrego nie mogło zabraknąć dzisiaj (1 czerwca), czyli w Dniu Dziecka. Chrobry Głogów angażuje się w wydarzenie jednego ze swoich sponsorów, czyli sieci PSS Społem. Dzisiaj (1 czerwca) sklep Świat Dziecka zostanie przeniesiony na ulice Stawną w hali targowej (okolice Zielonego Rynku). Z tej okazji dzisiaj (1 czerwca) od godziny 11.00 do 14.00 na placu przed sklepem odbywać będą się gry i zabawy. Na najmłodszych mieszkańców Głogowa czekać będą także konkursy. Ponadto specjalną strefę dla dzieci odwiedzi także maskotka Chrobrego Głogów – Tygrysek. Pomarańczowo – czarny pluszak jak zawsze będzie miał łapki pełne upominków dla najmłodszych. Dodatkowo Tygryska będzie można spotkać także na stadionie, gdzie o godzinie 19.00 odbędzie się mecz Chrobrego Głogów z MKS – em Kluczbork. Na mecz także mogą przyjść dzieci tym bardziej, że te do siódmego roku życia wchodzą za darmo, a dzieci do 13 roku życia tylko za złotówkę. Dodatkowo Chrobry Głogów z okazji Dnia Dziecka umożliwia wszystkich mieszkańcom Głogowa korzystanie z kompleksu basenów otwartych całkowicie za darmo. Otwarcie basenów o godzinie 14.00.

Najmłodsi mieszkańcy Głogowa mogą także wybrać się na darmowy spektakl, który ma być wystawiony o godzinie 12.00 na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Dzieci będą miały okazje zobaczyć spektakl pod nazwą “”TALENT-CIARZE”. Jest to przedstawienie, w którym pojawiają się setki zwierząt i innych figur tworzonych z balonów w błyskawicznym tempie. Wykonane figury otrzymują widzowie. Wyjątkowa atrakcja i wyjątkowe, najlepsze w Polsce i jedno z najlepszych w Europie, wykonanie.
Balonowe figury tworzone w teatralnej oprawie. Powstają błyskawicznie, przy wierszach-zagadkach, kolejno różne figury zwierząt, postacie i tym podobne. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.