Razem bezpieczniej

0
526

W ubiegły czwartek (23 maja) w Polkowickim Centrum Piknikowym odbył się festyn pod nazwą “Strażomania”. W tym roku odbyła się odbyła się piąta edycja tej imprezy. W zabawach wzięło udział 370 przedszkolaków. Impreza zorganizowana została przez Urząd Gminy w Polkowicach, wspólnie z innymi służbami, w tym Komendą Powiatową Policji w Polkowicach. Honorowy patronat objął Burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik. Impreza pod nazwą “Strażomania” zorganizowana została w ramach ogólnopolskiego programu rządowego pod nazwą “Razem Bezpieczniej”.

Festyn pod nazwą “Strażomania” skierowany jest do wszystkich przedszkolaków z terenu miasta Polkowice, w wieku 5 i 6 lat. Impreza odbyła się w ubiegły czwartek (23 maja) w Polkowickim Centrum Piknikowym po wcześniejszym ćwiczebnym alarmie ogłoszonym w przedszkolach. Ewakuacja z “palącego się” przedszkola odbyła się bardzo sprawnie. Wszystkie przedszkolaki, po opuszczeniu budynków, idąc kolorowym korowodem, pod czujnym i bezpiecznym okiem policjantów oraz strażników miejskich przeszli ulicami miasta do Centrum Piknikowego. Tam czekało na Nich szereg konkursów i zabaw. Maluchy wzięły między innymi udział w takich konkursach jak: “Przygotowanie makiety ulicy z rondem”, plastycznym pod nazwą “przyozdobić maskotkę inspektora kruka”, medycznym pod nazwą “apteczka”, gdzie dzieci miały za zadanie dobrać właściwe rzeczy niezbędne do wyposażenia apteczki, konkursie piosenki, pod tytułem “Z bezpieczeństwem za pan brat”, zgadywanek na temat bezpieczeństwa. Był również strażomaniacki tor przeszkód z elementami ruchu drogowego. Maluchy gasiły mini pożar oraz udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej.

Służby przygotowały pokaz swoich sprzętów. Podczas tych wszystkich konkursów z dziećmi bawiły się oraz tradycyjnie kibicowały maskotki, to jest policyjny “Komisarz Lew”, strażak “Żarek” oraz strażnik “Inspektor Kruk”. Na koniec wręczono maluchom nagrody ufundowane przez organizatorów. Każde przedszkole otrzymało również certyfikat potwierdzający uczestnictwo w “Strażomanii” i zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo. W tym roku impreza odbyła się po raz piąty. Impreza pod nazwą “Strażomania” zorganizowana została w ramach ogólnopolskiego programu rządowego pod nazwą “Razem Bezpieczniej”. Strażomania została zorganizowana przez Urząd Gminy w Polkowicach, wspólnie z innymi służbami, w tym Komendą Powiatową Policji w Polkowicach. Honorowy patronat objął Burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.