Będzie co odrabiać. Porażka SPR-u w Wągrowcu. Czy Chrobry pozostanie w ekstraklasie?

0
536

Wczorajsze spotkanie w Wągrowcu, okazało się cięższą przeprawą niż się początkowo wydawało. Drugi zespół I ligi, pokonał we własnej hali Chrobrego aż czteroma bramkami, co świadczy o niezwykłej mobilizacji w Wągrowcu. Czy głogowianie będą w stanie przeciwstawić się pierwszoligowcowi i odrobić czterobramkową stratę? Czy w przyszłym sezonie czeka nas rywalizacja w I lidze? Czy w Głogowie zagoszczą jeszcze wielokrotni reprezentanci kraju i obecnie najlepsi szczypiorniści w Polsce? Będzie o co grać.

Do odrobienia cztery bramki.


Tak ciężkiej przeprawy, w pojedynku z pierwszoligowcem, chyba nikt w Głogowie się nie spodziewał. Od początku spotkania wydawało się, iż głogowianie doświadczeniem pokonają rywala. Pierwsze 20 minut należały do podopiecznych trenera Przybylskiego, którego zespół zdawał się zachować więcej spokoju w grze. Od dwudziestej minuty wszystko się zmieniło, a szczypiorniści Nielby udowodnili, że baraże o ekstraklasę zdecydowanie się im nalżą. Z całą pewnością, nie wyobrażamy sobie gry SPR-u na zapleczu ekstraklasy. Zadanie o tyle ciężkie, że strata po pierwszym meczu wynosi 4 bramki, które należy odrobić już w sobotę. W przeciwnym razie, pożegnamy się z PGNiG Superligą.

SPR Chrobry Głogów w I lidze?

Pytanie trudne, ale jak najbardziej na miejscu. Wszystko wskazuje na to, iż przed naszym zespołem ciężkie zadanie. Kto by się spodziewał, że były wicemistrz polski będzie miał podobny problem? A jednak, w sporcie wszystko jest możliwe, ale spadku do pierwszej ligi chyba nikt sobie nie wyobrażał.

O wszystkim zadecyduje sobotnie spotkanie.


Po wczorajszej konfrontacji nasz optymizm mocno przygasł, natomiast nie wyobrażamy sobie spotkań SPR-u poza ligową elitą. Aby nie dopuścić do spadku z ligi, musimy wygrać rewanżowe spotkanie przynajmniej czteroma bramkami. Rewanż w sobotę o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Musimy wesprzeć nasz zespół!

MKS Nielba Wągrowiec – SPR Chrobry Głogów 26:22 (12:11)

Nielba: Konczewski, Witkowski – Kieliba 1, Witkowski, Obiała 2, Świerad 6, Kryszeń 2, Białaszek 3, Tarcijonas 5, Pawlaczyk, Tórz 6, Widziński 1, Biniewski.

Chrobry: Stachera, Zapora – Jankowski, Bednarek 2, Płócienniczak, Świtała 3, Mochocki 4, Kuta, Łucak 2, Gujski 6, Płaczek 3, Wysokiński, Ścigaj 2.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.