Gimnazjum numer 2 pomaga Syrii

0
628

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest żeby każdy młody człowiek posiadał w sobie pewną wrażliwość na innych, czyli zwracał uwagę na krzywdy innych. Głogowska młodzież w ostatnim czasie pokazuje, że wrażliwości im nie brakuje i chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje mające na celu pomóc także innym krają. W ostatnich miesiącach młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie przeprowadzała akcje pod nazwą “Okulary dla Afryki”. Teraz gimnazjaliści z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie zainteresowali się losem dzieci z Syrii.

Dwa lata temu Syryjczycy powstali w pokojowym proteście przeciwko swojemu rządowi. Od tego czasu śmierć w tym kraju stała się zjawiskiem powszechnym. W tym wszystkim cierpią także dzieci, które są zabijane i okaleczane w nieustanie rosnącej liczbie bombardowań przeprowadzonych przez siły zbrojne reżimu. Losem syryjskich dzieci zainteresowali się uczniowie z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie. Chcąc im pomóc zorganizowali szkolny happening pod nazwą “SOS dla Syrii”. Oprócz tego gimnazjaliści z Gimnazjum numer 2 wystosowali do Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polski, Radosława Sikorskiego list z prośbą o interwencje ze strony polskiego rządu w sprawie pokrzywdzonych dzieci i ich rodzin z Syrii. Gimnazjaliści wierzą, że ich inicjatywa i działania znajdą odzwierciedlenie w działaniach Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pomysłodawcami akcji pod nazwą “SOS dla Syrii” organizowanej w Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie są uczniowie klasy III c: Szymon Rybka, Jakub Chojnacki oraz Paweł Trzeciak.

Jednak zainteresować się tą sprawą i pomóc dzieciom w Syrii mogą wszyscy, nie tylko uczniowie z Gimnazjum numer 2 w Głogowie. Istnieje specjalna strona internetowa, na której można dowiedzieć się wszystkiego dotyczącego Syrii i jej walki o wolność (www.wolnasyria.org ) Można tam także znaleźć numer konta poprzez, który będzie można pomóc finansowo ( BPH 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem “Syria”). Według danych na stronie www.wolnasyria.org w przeciągu 711 dni (od 15 marca 2011 do 25 lutego 2013) w całej Syrii zginęło 70622 osób.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.