XVIII Turniej Wsi w Gminie Grębocice

0
376

W ubiegłą niedziele (19 maja) w Kwielicach walczyły ze sobą wszystkie miejscowości z terenu Gminy Grębocice. Drużyny walczyły ze sobą z przeróżnych konkurencjach. A wszystko to z powodu Turnieju Wsi, który w tym roku obchodził swoją pełnoletność, bo został zorganizowany po raz osiemnasty. Ostatecznie po wszystkich konkurencjach najlepsza okazała się miejscowości Trzęsów.

W ubiegłą niedziele (19 maja) w Kwielicach odbył się Turniej Wsi. Była to pełnoletnia, bo osiemnasta edycja tej imprezy. Tegoroczny turniej połączony był z obchodami Święta Ludowego. W czasie uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Kwielicach poświęcono Sztandar Powiatowego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po uroczystościach kościelnych barwny korowód przemaszerował na kompleks sportowy w Kwielicach, gdzie odbyła się główna część Turnieju Wsi. Drużyny z wszystkich miejscowości z Gminy Grębocice wzięły udział w czterech konkurencjach, z których najciekawszą i przynoszącą najwięcej emocji było rodeo, czyli tak zwane “ujeżdżanie byka”. Oprócz rywalizacji między miejscowościami odbywała się także rywalizacja sołtysów miejscowości. Walczyli, bowiem oni o tytuł Super Sołtysa 2013. Sołtysi musieli, więc wykazać się sprawną obsługą klienta, czy zdolnościami manualnymi takimi jak obieranie ziemniaka. Walka była zacięta, ale z zachowaniem zasady fair play. W przerwach czas umilały występy Przyjaciół Pogodnej Piosenki z Kwielic opatrzone dużą dozą humoru. Uwieńczeniem imprezy był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy Ludowym Zespołem Sportowym Tęcza Kwielice, a Kołem Gospodyń Wiejskich w Kwielice oraz wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Podczas XVIII Turnieju Wsi numerem jeden okazała się drużyna reprezentująca miejscowość Trzęsów. Zaś tytuł Super Sołtysa 2013 oraz rower wywalczyła Anna Bagrowska – sołtys miejscowości Duża Wólka.

W ostatnim czasie na terenie Gminy Grębocice odbył się także Dzień Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycach. Z tej okazji 9 maja uczniowie z klas IV-VI przygotowali ciekawe gazetki wybranych krajów Unii Europejskiej, które zostały zaprezentowane na głównym korytarzu. Natomiast uczniowie z klas I – III przygotowali flagi wybranych przez siebie krajów członkowskich. Podczas przerw, uczniowie prezentowali tańce narodowe trzech państw: kankan – Francja, zorba – Grecja oraz polonez – Polska. Uczniowie popisali się niezwykłym talentem artystycznym i tanecznym, które przyciągnęły oko publiczności. Podczas obchodów Dnia Unii Europejskiej nie zabrakło prezentacji potraw, typowych dla danego państwa, były to między innymi: pierogi ruskie, sałatka niemiecka, muffinki, rogaliki francuskie oraz pizza. Uczniowie przygotowujący te smakowite dania wykazali się ogromnym talentem kulinarnym i kreatywnością. Organizatorami były panie: Aneta Kaźmierczak, Patrycja Rosenberger oraz Barbara Czuba – Pawłowska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.