Śpiewem wielbili Boga – New Life’m

0
768

Ostatni weekend dla wszystkich lubiących chrześcijańską muzykę był weekendem pełnym wrażeń, wszystko to za sprawą kolejnej edycji imprezy pt. “Weekend Qlturalny w okolicach jedności”, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Wszystkie inicjatywy cieszyły się zainteresowaniem głogowian. Czytanie Biblii, spotkania edukacyjne dla głogowskich uczniów oraz przede wszystkim koncerty zaproszonych gwiazd – tak wyglądał Weekend Qlturalny w okolicach jedności.

Wczoraj, 19 maja br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentował się zespół New Life’m. Był to koncert na zakończenie Weekendu Qlturalnego. Już od pierwszych minut można było usłyszeć ciekawy, pięknie brzmiący i mocny wokal Agnieszki Musiał. Muzycy towarzyszący zaprezentowali świetny warsztat i umiejętności, takiego brzmienia mógłby pozazdrościć im nie jeden zespół. – Niezwykle cieszymy się z tego spotkania. Głogów jest wspaniały, mieliśmy okazję to zobaczyć dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy są jeszcze milsi. ­– mówiła w trakcie koncertu Agnieszka Musiał, wokalistka. Publika chętnie śpiewała pieśni ku uwielbieniu Boga. Chórzyści Space of Grace, którzy licznie przybyli na koncert pobudzili publikę do wspólnej zabawy poprzez śpiew. Zespół po każdym wykonanym przez siebie utworze zbierał gromkie brawa. Sama wokalistka też angażowała publiczność do wspólnego śpiewu na Bożą chwałę. Atrakcyjności temu wydarzeniu dodaje fakt, iż w Głogowie odbył się pierwszy koncert z materiałem z nowej płyty, która ukazała się 18 maja br. Jest to krążek, na którym słuchacze znaleźć mogą utwory do śpiewu z rodziną, we wspólnotach i kościołach. – Bardzo podobał mi się koncert grupy New Life’m. Swoją muzyką i przekazem ofiarowali mi mnóstwo energii. Jestem pod wrażeniem nowego materiału, który ukazał się na płycie. Świetne improwizacje pianisty także cieszyły moje uszy. Oby więcej takich koncertów w Głogowie. – mówił pan Dariusz.

Kto nie był, niech żałuje – zespół ten przełamuje stereotyp, iż muzyka chrześcijańska jest nudna, z nieciekawą aranżacją i słuchają jej tylko starsze osoby. Wśród publiczności sporo było młodych osób, które świetnie się bawiły na tym wydarzeniu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu –> kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.