Rekordowe odwiedziny muzeum

0
693

W sobotę, 18 maja br. w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie odbyła się, kolejna już impreza z cyklu “Noc Muzeów”. W tym roku tematyka opiewała wokół Słowian i Wikingów. Głogowianie mogli też bezpłatnie zwiedzić sale wystawowe oraz uczestniczyć w ciekawych pokazach walk i rzemiosła. Tegoroczną “Noc Muzeów” zaliczyć można do udanych, ponieważ mieszkańcy Głogowa tłumnie odwiedzili zamek.

“Noc Muzeów” jest to akcja udostępniania sal i wystaw muzealnych dla zwiedzających, która organizowana jest aż w 81 miastach w różnych częściach Polski. Na tej liście nie mogło zabraknąć naszego miasta i muzeum, które jest prężnie działającą instytucją kultury w Głogowie. Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godzinie 17:00. Od samego początku głogowianie tłumnie schodzili do muzeum, z ciekawością przyglądając się działaniom na dziedzińcu oraz oglądając wystawy muzealne. Jak zawsze, sporą popularnością cieszyły się wieża zamkowa oraz ratuszowa, do których ustawiały się długie kolejki. – Wystawę “Schody do historii” w wieży głogowskiego ratusza odwiedziło 526 osób. – informuje Ewelina Wyrwas, z Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie. Wszyscy, którzy przyszli tego dnia do głogowskiego zamku, nie żałowali swojej decyzji. Rodziny z dziećmi, młodzież szkolna, studenci – wszyscy znaleźli coś, co ich zainteresowało. – Bardzo fajna inicjatywa. Jak tylko usłyszę informację, że muzeum coś organizuje, to zabieram dzieci i chętnie uczestniczę w przedsięwzięciu. Najbardziej podobała mi się wystawa, w której mogłam zobaczyć fotografię dzikiej przyrody. Niesamowite zdjęcia, dzieciom też się podobało. Teraz idziemy ustawić się w kolejce do wieży zamkowej, później może zachęcę dzieci do wzięcia udziału w konkursach. – mówiła pani Katarzyna. – Rzadko przychodzę do muzeum, jednak dzisiaj, zachęcony plakatami, postanowiłem przyjść. I nie żałuję. Świetna sprawa, móc zobaczyć walki Wikingów i zwiedzić wystawy. Najbardziej zaciekawiły mnie wystawy “Głogów Jagielloński” oraz “Obrona Głogowa 1109r.” Jeżeli w przyszłym roku będzie organizowana taka noc, na pewno się wybiorę! – mówił pan Dawid. – Zawsze z rodzicami przychodzimy na imprezy organizowane przez muzeum. Bardzo mi się tutaj podoba, właśnie biorę udział w warsztatach z pisma runicznego. Byłam już na wieży zamkowej, ładne widoki, ale trochę się bałam, bo strasznie wysoko. Po warsztatach pójdę zobaczyć wystawy. – mówiła Wiktoria, uczennica szkoły podstawowej.

Trzeba przyznać, że inicjatywa Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą głogowian. Nie było chyba nikogo niezadowolonego, a tego dnia wszystkie drogi prowadziły do muzeum. Każdy, kto miał jakieś pytania związane z wystawą, mógł zapytać o to pracowników, którzy chętnie odpowiadali na wszelkie wątpliwości. Głogowska “Noc Muzeów” za nami, pozostały teraz tylko dobre wspomnienia. – Na godz. 23:00 frekwencja Nocy Muzeów 2013 wyniosła 4046 osób. – informuje Ewelina Wyrwas.

Zachęcamy do obejrzenia galerii —- > kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.