Lubisz biegać? Biegaj z Husky!

0
908

Mamy piękną pogodę, co zachęca do uprawiania sportów. Aktywności fizycznej nigdy za wiele, a na głogowskich ulicach pojawili się już dawno pierwsi biegacze. Wychodząc wieczorem na spacer można zauważyć całkiem sporą grupę uprawiających sporty. Dla lubiących biegi wśród zieleni wraz z towarzyszem, mamy ciekawą propozycję. “Daj się wybiegać” to akcja promująca bieganie z psami rasy Husky.

W głogowskim schronisku, które swoją siedzibę ma we Wróblinie Głogowskim jest kilka psów, które bardzo chętnie opuszczą kojec i złapią nieco powietrza poza jego murami. Dodatkowym atutem jest fakt, iż psy rasy Husky to urodzeni biegacze – mają to we krwi i zamknięcie w kojcu bardzo źle znoszą. Akcja “Daj się wybiegać” to pomysł głogowianki, Alicji Jabłońskiej. – Trafiłam na artykuł o bieganiu z psami, a moda na husky dała nam w schronisku około 10 bezdomnych, porzuconych i łaknących miłości psiaków, które muszą biegać bo mają to we krwi. Skonstruowałam uprząż z linką amortyzującą i poszłam testować. Potem zabrałam ze sobą kolegę. Pomysł dojrzewał, aż w końcu w tym roku zakwitł i w ten oto sposób powstał fanpage. – mówi Alicja Jabłońska, koordynatorka i pomysłodawczyni akcji. Jeżeli wśród naszych czytelników znajduje się ktoś, kto lubi biegać i lubi psy, to zachęcamy do uczestnictwa. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu, wszystko biegacz dostanie na miejscu, w schronisku. – Lubię biegać, robię to od jakiegoś czasu. Zawsze jednak trenuję sam. O akcji dowiedziałem się od swojej dziewczyny, która namawiała mnie do spróbowania czegoś nowego. Nigdy nie biegałem z psem w taki sposób. Sam mam psa w domu, jednak jest to typ “kanapowca”. Pierwszy bieg mogę zaliczyć do udanych, zarówno ja jak i pies wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni. Na pewno częściej będę przyjeżdżać, żeby wybiegać schroniskowe psy. – mówił Dawid, po trwającym ponad godzinę treningu z Husky.

Zdecydowanym polecamy kontakt z koordynatorką pod numerem telefonu – 693-511-761 w celu ustalenia daty i godziny treningu, a tym, którzy chcą na bieżąco być informowani o rozwoju akcji “Daj się wybiegać” proponujemy polubienie fanpage na facebooku (kliknij tutaj).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.