Dni otwarte w głogowskiej komendzie

0
611

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich dzieci, czyli Dzień Dziecka. Dzieci swoje święto będą świętować w następną niedzielę (1 czerwca). Jak co roku z okazji Dnia Dziecka Komenda Powiatowa Policji w Głogowie zaprasza dzieci z przedszkoli oraz pierwszych klas szkół podstawowych na “Dni otwarte”. W dniach od 3 do 5 czerwca wszystkie chętne dzieci będą mogły zapoznać się z pracą policjanta oraz zobaczyć pokaz policyjnego sprzętu. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 076 727 73 23 lub 076 727 72 24.

Niemal każde dziecko zapytane o to, kim chce być w przyszłości odpowiada, że strażakiem. Wiele dzieci chce także zostać policjantami. Wszystko to zapewne dlatego, że dziecom imponuje możliwośc niesienia pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie mają ciekawą propozycję dla najmłodszych mieszkańców Powiatu Głogowskiego. Z okazji ich święta, czyli Dnia Dziecka, przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych będą mogli zwiedzić Komendę Powiatową Policji w Głogowie i zobaczyć rzeczy nieprzeznaczone dla zwykłego interesanta. – Od 3 do 5 czerwca w godzinach od 8.00 do 13.30 zapraszamy dzieci z przedszkoli z terenu miasta i Powiatu Głogowskiego oraz pierwszych klas szkół podstawowych do odwiedzin w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie. Dla odwiedzających przygotowaliśmy 30 minutową prezentację, w czasie której dzieci zapoznają się ze specyfiką pracy policjantów. W trakcie odwiedzin, policjanci przypomną dzieciom o bezpiecznych zasadach zachowania się na drodze. Poradzą też jak unikać zagrożeń w życiu codziennym. Będą także instruowali jak należy postępować z psem. Na koniec dzieci będą mogły z bliska zobaczyć policyjny sprzęt, wyposażenie oraz mundury – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Opiekunowie proszeni są o posiadanie wykazu dzieci biorących udział w wycieczce, który należy przekazać policjantowi oprowadzającemu grupę. – Z uwagi na kwestie organizacyjne, prosimy o wcześniejsze, telefoniczne uzgodnienie dokładnego terminu i godziny wizytydodaje Bogdan Kaleta.

Wszelkie pytania i zgłoszenia należy kierować do aspiranta Piotra Stroemicha pod numer telefonu 076 727 73 23 lub 076 727 72 24.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.