Chroń swój rower przed złodziejami

0
520
Arch.-2013-05-17-glogowska-policja-01

Za oknami coraz ładniejsza pogoda. Świeci słońce, jest ciepło i bardzo przyjemnie spędza się czas na świeżym powietrzu. Oznacza to więc, że rozpoczął się sezon rowerowych wycieczek. Na drogach miasta i powiatu możemy spotkać wielu rowerzystów. Jednak sezon rowerzystów to także sezon dla złodziei. Należy więc pamiętać żeby chronić swój rower stosując odpowiednie zabezpieczenie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie podpowiadają jak uchronić się bez kradzieżą.

Na dworze jest coraz cieplej. Ładna, słoneczna pogoda sprawia, że wiele osób staje się bardziej optymistycznie nastawionych do życia. Teraz chętniej wychodzimy na spacery, spędzamy czas na ogródkach działkowych, jeździmy rowerami oraz śpimy z otwartymi oknami. To wszystko sprawia, że możemy stać się ofiarami złodziei i oszustów. Jeśli nie zastosujemy środków ostrożności możemy zostać okradzionym we własnym mieszkaniu, czy na działce. Okradzionym można zostać także podczas wycieczki rowerowej. – Wraz z nadejściem wiosny na ulicach naszego miasta możemy zaobserwować wielu rowerzystów. Na osiedlach pojawili się najmłodsi na dziecięcych rowerkach. Mieszkańcy powiatu udają się na rowerowe wycieczki. Aby zabawa lub wyprawa nie zakończyła się przykrym incydentem pamiętajmy o pilnowaniu naszego mienia i jego odpowiednim zabezpieczaniu. Pamiętajmy o tym, że rowery są cennym łupem dla złodzieja, który tylko czeka na okazję ich kradzieży – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przygotowali kilka porad dla amatorów rowerowych wycieczek. – Należy pamiętać żeby każdorazowo zabezpieczać swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów takich jak na przykład barierka lub słup przed sklepem lub domem. Należy także zabierać ze sobą takie rzeczy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe. Pozostawione przy rowerze mogą stać się łatwym łupem dla złodziejadodaje Bogdan Kaleta. Istnieje także możliwość oznakowania swojego roweru podczas różnego rodzaju policyjnych akcji. Takie oznakowanie to w pewnym stopniu “numer rejestracyjny” roweru, który pomoże policjantom łatwiej namierzyć jednoślad w razie jego kradzieży.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.