Koncerty w okolicach jedności

0
1060

Nadchodzący weekend w Głogowie zapowiada się koncertowo, za sprawą Weekendu Qlturalnego w okolicach jedności. W piątek zapraszamy na dwa występy – Kolah & Royal Rap oraz Space of Grace, w sobotę usłyszymy śpiew niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Mieczysława Szcześniaka, a w niedzielę wystąpi zespół New Life’m.

Weekend Qlturalny ma swoje różne odsłony. Są to spotkania weekendowe, które odbywają się kilka razy w ciągu roku, każde o innej tematyce. Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie proponuje głogowianom Weekend Qlturalny “W okolicach jedności”, który trwać będzie od 14 do 19 maja br. Na pewno każdy zainteresowany tematem będzie mógł liczyć na mnóstwo atrakcji, do których należeć będą między innymi ciekawe koncerty, spotkania profilaktyczne oraz konferencja pt. “Głogów czyta Biblię”. Muzycznie na głogowskiej scenie zagoszczą takie zespoły jak: Royal Rap, Space of Grace, New Life’m oraz znany wszystkim muzyk – Mieczysław Szcześniak.

Royal Rap powstał w roku 2008 z inicjatywy dwóch raperów: Mirka “Kola” Kolczyka i Jerzego “Yuro” Pieniążka, w roku 2010 dołączył do zespołu Kamil “dj EL” Sołdacki. Stylistyka muzyczna kapeli to klasyczne rapowe bity, crunk, soul, funk oraz trip hop. “Nie tworzymy kopii danego stylu, zawsze dajemy coś od siebie, co zresztą słychać w naszych produkcjach. Wieloletnie doświadczenie na scenie hip hop..u oraz w branży produkcyjnej, zaowocowały dobrym brzmieniem i konkretnym przekazem”. Royal Rap to coś więcej niż muzyka. To grupa ludzi cechujących się pokojem i radością. W życiu spotkali się z miłością, która uwalnia od strachu, beznadziei i poczucia odrzucenia. W ich tekstach usłyszysz przesłanie, które może wyzwolić człowieka i na stałe zmienić jego życie. Podczas spotkania z nimi, ludzie niejednokrotnie doświadczali uwolnienia z nałogów i depresji. Co tak naprawdę jest ich tajemnicą…? Aby tego doświadczyć, trzeba przeżyć to samemu.

Space of Grace jest to chór gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury od niemal 13 lat. Mają na swoim koncie płytę ” Jesteś… więc jestem” (2008r.) oraz szereg warsztatów i koncertów na terenie całej Polski. To grupa ludzi, których łączy przyjaźń, pasja do muzyki oraz umiłowanie przesłania gospel. Muzyka sama w sobie ma bardzo pozytywny i radosny wymiar. Można odnaleźć tu elementy funk, soul, jazz, groove, r’n’b czy też pop i rock. Z pewnością działania muzyczne Space Of Grace stanowią antidotum na nie zawsze kolorową rzeczywistość, dlatego chórzyści tak chętnie dzielą się pozytywnym muzycznym przesłaniem, intensywnie koncertując w różnych miejscach w Polsce.

Współpracują m.in. z poznańską formacją REGENERATION, Brianem Fentressem, Peterem Francisem, Ruth Lynch-Waldron, Wayne Ellington, Karen Gibson, Collin Vassel i wieloma formacjami myzycznymi. W ramach Festiwalu Życia oraz Dni Młodych, chór prowadził również dwudniowe warsztaty muzyki gospel w Gorzowie Wielkopolskim, uwieńczone koncertem finałowym “Nadaj życiu smak”.

New Life’M to grupa, która właśnie szykuje nowy album – niespełna dwa miesiące po wydaniu pierwszego. Wiadomo, że znajdzie się w nim bogaty zestaw utworów o modlitewnym i uwielbieniowym charakterze, przeznaczonych do śpiewania w rodzinach, duszpasterstwach i na spotkaniach wspólnot. Zabraknie charakterystycznych dla zespołu elementów jazzowych. W zamian zapowiedziane są świeże, lekko gospelowe brzmienia, wsparte akompaniamentem akustycznych gitar. Wszystko po to, by ułatwić adresatom zaadaptowanie piosenek na potrzeby modlitewnych wydarzeń. Do współtworzenia płyty zaproszono tym razem również Sławka Kosińskiego – znakomitego polskiego gitarzystę, znanego m. in. ze współpracy z Urszulą czy zespołem Lombard. Album “Tylko Ty i Ja” – premiera już 18-go maja. Zatem Głogów będzie jednym z pierwszych miejsc na premierowe trasie New Life’M “TYLKO TY I JA”. Skład: Agnieszka Musiał, Joachim Mencel, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Marcin Pospieszalski.

Mieczysław Szcześniak – tego nazwiska nie trzeba chyba nikomu powtarzać dwa razy. Jest to niekwestionowanie jeden z najlepszych polskich wokalistów. Od wielu lat najwybitniejszy polski soulowy wokal, a zarazem autor tekstów i kompozytor.

Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, potem w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swoje pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie “Śpiewać każdy może” i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 r za wykonanie piosenki “Przyszli o zmroku” otrzymał główną nagrodę im Anny Jantar. Jest jednym z założycieli zespołu New Life’m, grającego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim. Wielokrotnie współpracował z zespołem TGD jako solista. W 2010 roku wziął udział w koncercie związanego z nagraniem najnowszej płyty zespołu: “Liczy się każdy dzień” (2011). Wyśpiewał w duetach najpiękniejsze polskie kompozycje, między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską. Jest laureatem wielu nagród m.in Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków. W Głogowie artysta zagra materiał z płyty “Zwykły Cud”, “Czarno na białym”, “Spoza nas” i “Signs”. Na pewno usłyszymy: “Czekaj na wiatr”, “Spoza Nas”, “O niebo lepiej”, “Zaczekam”, “Twoja miłość”, “Mamma”, “Tu”, “Nie płoszcie miłości”.

· 17.05.2013r. godz. 19.00 MCK MAYDAY

KOLAH & ROYAL RAP (Cena biletu : 10zł/ przedsprzedaż, 20zł/ w dniu koncertu)

· 17.05.2013r. godz. 19.00 Sala widowiskowa MOK

SPACE OF GRACE (Cena biletu: 15zł/ przedsprzedaż, 25zł/ w dniu koncertu)

· 18.05.2013r. Dom Uzdrowienia Chorych

BIBILA O FINANASACH – konferencja (zapisy: [email protected])

· 18.05.2013r. godz. 20.00 Sala widowiskowa MOK

MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK (Cena biletu: 40zł/ przedsprzedaż, 50zł/ w dniu koncertu)

· 19.05.2013r. godz. 19.00 Sala widowiskowa MOK

NEW LIFE’m (Cena biletu: 30zł/ przedsprzedaż, 40zł/ w dniu koncertu)

Uzyskać informacje oraz zakupić bilety można w Biurze Obsługi Klienta MOK.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.