Nowa świetlica środowiskowa w Gminie Wiejskiej Głogów

  0
  455

  Od ubiegłego piątku (10 maja) w Gminie Wiejskiej Głogów funkcjonuje siedem świetlic środowiskowych. Właśnie w ubiegły piątek (10 maja) uroczyście rozpoczęła swoją działalność świetlica środowiskowa w Przedmościu. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprosili dzieci, młodzież oraz rodziców na mały festyn promocyjny. W sportowo-rekreacyjnej zabawie prowadzonej przez klauna Dodo oraz instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury wzięło udział wielu młodych mieszkańców Przedmościa.

  Niektórzy twierdzą, że dzieci i młodzież, która nie wychowuje się w mieście czasami częściej narzeka na brak zajęć. Dzieje się tak, dlatego, że w mieście jest więcej miejsc gdzie można się gromadzić. Takimi miejscami są chociażby place zabaw, parki, boiska, czy instytucje kultury takie jak Miejski Ośrodek Kultury, czy kino. Z tej okazji w mniejszych miejscowościach i na wsiach organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży, które mają na celu zapewnienie im rozrywki i rekreacji. Takim miejscem może być chociażby świetlica środowiskowa. Na terenie Gminy Wiejskiej Głogów od niedawna funkcjonuje siedem takich świetlic. Siódma świetlica środowiskowa została utworzona w ubiegły piątek (10 maja) w Przedmościu. Z okazji otwarcia nowej świetlicy został zorganizowany festyn promocyjny dla dzieci, młodzieży i rodziców z Przedmościa. Organizatorami imprezy był Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W sportowo-rekreacyjnej zabawie prowadzonej przez klauna Dodo oraz instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury wzięło udział wielu młodych mieszkańców Przedmościa. W otwarciu świetlicy środowiskowej uczestniczyli: Wójt Gminy Wiejskiej Głogów, Andrzej Krzemień, Przewodniczący Rady Gminy, Lech Gostyński, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krystyna Grzegorek, radny Marek Gruchała oraz Sołtys Przedmościa, Marzena Sadowska. Teraz dzieci i młodzież z Przedmościa może spędzać czas w świetlicy środowiskowej w każdy poniedziałek, wtorek i piątek w godzinach od 15.00 do 19.00 oraz w każdą środę i czwartek w godzinach od 15.00 do 17.00.

  W Gminie Wiejskiej Głogów funkcjonuje także: świetlica w Borku czynna od wtorku do soboty w godzinach od 16.00 do 21.00, świetlica w Turowie, którą odwiedzać można od wtorku do soboty w godzinach od 16.00 do 20.00, świetlica w Ruszowicach otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00, świetlica w Serbach czynna od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00, świetlica w Wilkowie otwarta od wtorku do soboty w godzinach od 15.00 do 20.00 oraz świetlica w Grodźcu Małych, którą odwiedzać można w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 do 19.00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00. W Gminie Wiejskiej Głogów funkcjonują także świetlice wiejskie w Krzekotówku, Kluczach, Starych Serbach, Zaborni oraz Szczyglicach.

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.