Przełożony turniej tenisa ziemnego.

0
628

Pogoda znów nie dopisuje głogowskim sportowcom. Tym razem na celowniku deszczu i pochmurnych dni stanęli tenisiści. Nocny turniej, który zaplanowany został na miniony weekend przez dłuższy czas stał pod znakiem zapytania. Organizatorzy do końca wierzyli, że dojdzie on do skutku. Niestety po raz kolejny przekonaliśmy się, że z naturą wygrać się nie da, nawet “trzymając w ręku rakietę”. Jednak nic straconego. Jak informuje głogowskie towarzystwo tenisowe, turniej odbędzie się w przyszły weekend. Start zaplanowany jest na piątek 17 maja.

Pogoda krzyżuje plany sportowcom.

Nie tylko piłkarze mieli w tym roku ogromny problem z niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pogoda, która blisko dwa miesiące temu mocno zaskoczyła wszystkich, utrudniła życie wszystkim klubom piłkarskim w Polsce. Liga przesunęła się o kilka tygodni i tak naprawdę do dziś nadrabiane są zaległości. Tym razem już nie ogromne opady śniegu, a stosunkowo mocny deszcz sprawił iż Głogowskie Towarzystwo Tenisowe postanowiło odwołać nocny turniej tenisa ziemnego, który odbyć miał się na głogowskich obiektach sportowych w miniony weekend.

Co ma wisieć nie utonie.

To, że w miniony weekend turniej nie doszedł do skutku, nie znaczy, że rywalizacja się nie odbędzie. Jeśli pogoda dopisze, to zawody odbędą się w następny piątek –rozpoczynamy w piątek 17 maja o godzinie 17.45 i walczymy przez wieczór i część nocy. Jeżeli nie damy rady rozegrać wszystkich meczy , rywalizujemy również w sobotę od godziny 18.00 . Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy– mówi Wiesław Ławrowski, prezes GTT Głogów.

Głogowskim kortom przydała by się renowacja.

Odbiegając od samego turnieju, warto zaznaczyć, iż korty tenisowe na głogowskich obiektach sportowych są dalekie od ideału. Dawno nie odnawiana nawierzchnia stała się łatwo poddająca się warunkom atmosferycznym. Kilkogodzinny deszcz sprawia iż na obiektach powstają duże kałuże, z którymi osoby odpowiedzialne za utrzymanie jakości kortów sobie nie radzą. Dobra nawierzchnia przy grze w tenisa jest niezbędna, więc może warto pomyśleć o jakimkolwiek podnoszeniu jakości tych obiektów?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.