Nowy budynek Gimnazjum w Grębocicach już otwarty

0
531

Prawie dwa lata trwała budowa nowego budynku Gimnazjum imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego w Grębocicach. Umowa z wykonawcą na budowę Gimnazjum została podpisana w grudniu 2010 roku, a w wczoraj (6 maja) oficjalnie budynek został otwarty. Dzisiaj (7 maja) gimnazjaliści odbyli pierwsze lekcje w nowoczesnych salach lekcyjnych.

Budowa Gimnazjum w Grębocicach została rozpoczęta w grudniu 2010 roku. Placówka mieści się przy ulicy Szkolnej. Budynek posiada czternaście sal dydaktycznych, aulę ze sceną i zapleczem oraz widownią przystosowaną na około 350 osób. Znajduje się tu też biblioteka z czytelnią oraz świetlica na około sto osób z zapleczem. Ciekawostką jest, że w budynku znajduje się kilka stref odpoczynku dla uczniów między innymi tarasy, co jest nowością w tego typu obiektach, a także zadaszone, wewnętrzne atrium. Najnowocześniejsze wyposażenie dydaktyczne mają także sale lekcyjne. W budynku nie brakuje też nowoczesnej sali komputerowej. Tym wszystkim gimnazjaliści z Grębocic mogą cieszyć się już od dzisiaj (7 maja), bo to właśnie dzisiaj odbyły się pierwsze lekcje w nowym budynku gimnazjum. Równo o godzinie 8.00 rano zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym budynku gimnazjum. Uczniowie paradnie przeszli ze starego do nowego budynku gimnazjum. W kilka chwil nowa szkoła wypełniła się uczniami. Zanim jednak udali się do klas, Wójt Gminy Grębocice, Roman Jabłoński oficjalnie przekazał klucze do obiektu Dyrektorowi Szkoły, Romanowi Rutkowskiemu. Dzisiejsza data (7 maja) była dla gimnazjalistów dniem, w którym nauczyciele zapoznali ich z poszczególnymi salami, rozdali klucze do nowych szafek i oprowadzali po całej szkole. Młodzież nie kryła zadowolenia z nowego obiektu. Największą frajdą była dla nich przejażdżka windą. Wszyscy chwalili aulę i atrium. Oczywiście furorę zrobiła informacja o tym, że w całym gimnazjum można łączyć się bezprzewodowo z Internetem dzięki WiFi.

A wczoraj (6 maja) nowy budynek Gimnazjum podziwiać mogli przedstawiciele władz, instytucji oraz mieszkańcy Gminy Grębocice. O godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku Gimnazjum w Grębocicach. Przecięcia wstęgi dokonali między innymi: Wójt Gminy Grębocice, Roman Jabłoński, Wojewoda Dolnośląski, Aleksander Marek Skorupa, Dolnośląska Kurator Oświaty, Beata Pawłowicz, Poseł na Sejm RP, Grzegorz Schetyna, Starosta Polkowicki, Marek Tramś oraz Dyrektor Gimnazjum, Roman Rutkowski. Później przez kilka godzin budynek mogli zwiedzać mieszkańcy Gminy Grębocice.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.