Trwa remont w Głogówku

  0
  468

  W Gminie Kotla trwa remont sali wiejskiej w Głogówku. Już wkrótce sala doczeka się nowego dachu. Zostanie też wymieniona stolarka okienna wewnętrzna i zewnętrzna, instalacja elektryczna oraz instalacja wodna i ogrzewanie. Na wykonanie tego zadania Gmina Kotla pozyskała środki unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Dofinansowanie wyniosło 300 tysięcy złotych. Przypominamy, że jest to już kolejna świetlica wiejska remontowana w Gminie Kotla.

  W ostatnim czasie w Gminie Kotla realizowanych jest sporo inwestycji. Między innymi inwestycja budowy kanalizacji w miejscowościach Sobczyce i Krzekotówek. Zakończono także remont Domu Kultury w Sobczycach. Teraz realizowany jest remont sali wiejskiej w Głogówku. Już wkrótce sala będzie miała nowy dach, zostanie wymieniona stolarka okienna wewnętrzna i zewnętrzna, instalacja elektryczna, instalacja wodna oraz ogrzewanie. Obiekt zostanie też wyposażony w stoły i krzesła, pomieszczenie Koła Gospodyń Wiejskich w szafki i urządzenia kuchenne wraz z zestawem naczyń kuchennych. W ramach zadania teren wokół budynku zostanie ogrodzony i zagospodarowany poprzez wykonanie części utwardzenia, ustawienie altanki drewnianej o wymiarach 3 x 4 metrów z podłogą drewnianą, stołem i ławkami. Ustawiona zostanie także wiata na opał. Na terenie sali wiejskiej zamontowane zostaną urządzenia zabawowe w postaci zjeżdżalni, huśtawki podwójnej, huśtawki typu ważka oraz toru przeszkód. Zostaną również nasadzone krzewy iglaste.

  Przypominamy, że na realizację inwestycji Gmina Kotla pozyskała środki unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w kwocie 300 tysięcy złotych. Aktualnie Gmina Kotla oczekuje na rozstrzygnięcie konkursów, w ramach których gmina wnioskuje o dofinansowanie takich zadań jak: remont sali wiejskiej w Kotli (planowana wartość zadania blisko 60 tysięcy złotych w tym wnioskowane dofinansowanie prawie 30 tysięcy złotych) oraz remont dachu, elewacji i wymiana stolarki w Wiejskim Domu Kultury Grochowice (planowana wartość zadania blisko 153 tysięcy złotych, w tym wnioskowane dofinansowanie to prawie 91 tysięcy złotych).

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.