Spokojny, ale pracowity majowy weekend

0
601

Wszystko, co dobre szybko się kończy i tak samo szybko zakończył się długi weekend. Niektóre osoby, które dobrze zaplanowały sobie urlop i wzięły trzy dni wolnego mogły cieszyć się aż dziewięcioma dniami wolnego weekendu. Biorąc wolny czwartek (2 maja) miało się pięć dni wolnego. Jednak wolnego nie mieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. W czasie długiego weekendu na terenie Powiatu Głogowskiego prowadzone były działania pod nazwą “Majowy weekend”.

Wiele osób dzisiaj (6 maja) miało zapewne problem ze wstaniem do pracy. Niemniej jednak trzeba było pogodzić się, że długi, majowy weekend dobiegł już końca. Kiedy większość osób odpoczywała i relaksowała się na świeżym powietrzu to na drogach Powiatu Głogowskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzili działania pod nazwą “Majowy weekend”. – W czasie weekendu policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców oraz cztery osoby pod wpływem alkoholu, które poruszały się rowerem. Rekordzista miał w swoim organizmie trzy promile i został zatrzymany w sobotę na ulicy Kasztanowej – mówi Piotr Stroemich z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Wczoraj (5 maja) dodatkowo głogowscy policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą “Prędkość”. W wyniku tych działań policjanci zatrzymali 32 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszystkim zostały nałożone mandaty. Jednak działania pod nazwą “Majowy weekend” to nie tylko działania na drogach Powiatu Głogowskiego. W czasie majowego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przeprowadzili 132 interwencji publicznych, a 24 osoby zostały przewiezione na izbę wytrzeźwień. Policjanci zabezpieczali także różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, które miały miejsce w czasie długiego weekendu. Były to między innymi uroczystości patriotyczne.

Także dzisiaj (6 maja) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie nie próżnowali. Od rana na drogach Powiatu Głogowskiego prowadzona była akcja pod nazwą “Trzeźwy poranek”. Niestety efekty nie są zadowalające, bo już w przeciągu pierwszych 30 minut akcji zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.